See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: In och utalarmering
Beschreibung: Räddningstjänsten Storgöteborg har sedan tidigare ett sammanhängande in- och utlarmssystem bestående av bland annat utrustning för inlarm, utlarm, portstyrning, vagnhallsskärmar, personsökare, laddare samt tillhörande mjukvara, integrationer och kommunikationslösningar. Det nu aktuella kontraktet avser drift, underhåll, service, reparationer, ersättningsutrustning samt erforderliga kompletteringar av den befintliga systemmiljön under avtalsperioden.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32000000 Rundfunk- und Fernsehgeräte, Kommunikations- und Fernmeldeanlagen und Zubehör
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ContractAwardProject:228:Lot:1