2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Instalacja systemów odnawialnych źródeł energii na terenie Gminy Golina”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja projektu pn. „Instalacja systemów odnawialnych źródeł energii na terenie Gminy Golina” w formule zaprojektuj i wybuduj obejmująca dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznych i instalacji fotowoltaicznych wraz z magazynami energii oraz pomp ciepła dla budynków mieszkalnych oraz użyteczności publicznej. 2. Całość zadania obejmuje prace, które realizowane będą na terenie Gminy Golina w formule zaprojektuj i wybuduj, związane z: - opracowaniem kompleksowej, wielobranżowej dokumentacji projektowej, obejmującej wszelkie prace określone w programie funkcjonalno-użytkowym w zakresie dostawy i montażu instalacji fotowoltaicznych i instalacji fotowoltaicznych wraz magazynami energii oraz dostawy i montażu pomp ciepła dla budynków mieszkalnych oraz użyteczności publicznej, - wykonaniem instalacji fotowoltaicznej lub instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii, - modernizacją systemu grzewczego, polegającą na zmianie wykorzystywanego obecnie źródła ciepła w systemie grzewczym i/lub przygotowania ciepłej wody użytkowej na instalację pomp ciepła z wymiennikiem gruntowym lub typu powietrze-woda, - wykonaniem prac dodatkowych, określonych w programie funkcjonalno-użytkowym w zakresie dostawy i montażu instalacji fotowoltaicznych i instalacji fotowoltaicznych wraz magazynami energii oraz w zakresie dostawy i montażu pomp ciepła dla instalacji fotowoltaicznych dla budynków mieszkalnych. 3. Wykonawca zobowiązany będzie do realizacji wszelkich prac, serwisów i przeglądów, które zapewnią ważność gwarancji poszczególnych urządzeń/elementów instalacji – zgodnie z wytycznymi stawianymi przez danego producenta urządzeń/elementów instalacji w tym zakresie – w całym okresie gwarancyjnym, zgodnie ze złożoną w toku postępowania ofertą. 4. Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia książki serwisowej, która będzie zawierała wpisy z dokonywanych przeglądów i napraw. 5. Urządzenia i wyroby budowlane stosowane przez Wykonawcę muszą: – być fabrycznie nowe, w dniu ich dostarczenia na plac budowy nie mogą być starsze niż 12 miesięcy od daty produkcji i spełniające wymagania z opracowanej dokumentacji projektowej i Programu Funkcjonalno-Użytkowego, – posiadać instrukcję obsługi i użytkowania w języku polskim, – posiadać pisemną gwarancję producenta lub Wykonawcy w zakresie jakości, – być wprowadzone do obrotu handlowego, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 13 kwietnia 2016 r. o systemach oceny zgodności i nadzoru rynku (Dz. U. z 2022 r. poz. 1854), –posiadać deklarację zgodności z przepisami określonymi we wspólnotowym prawodawstwie harmonizacyjnym oraz przepisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. ustanawiającego zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylające dyrektywę Rady 89/106/EWG - oznaczenie „CE” lub posiadać krajową deklarację właściwości użytkowych wydaną na podstawie przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1213) - oznaczenie „B”, - pozostałe wymogi dotyczące instalacji fotowoltaicznych i magazynów energii zostały określone w PFU. 6. W celu realizacji zadania Wykonawca zobowiązany jest we własnym zakresie i na własny koszt dostarczyć materiały, maszyny i urządzenia niezbędne do jego wykonania, oraz wykonać wszystkie towarzyszące roboty, prace i czynności niezbędne do realizacji zamówienia. Dostarczone materiały muszą odpowiadać wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie. Wszelkie stosowane materiały powinny być nowe, odpowiadać obowiązującym normom lub aprobatom technicznym oraz posiadać dokumenty takie jak: atest, świadectwo lub certyfikat zgodności. 7. Zamawiający zastrzega możliwość zmniejszenia ilości urządzeń, objętych zamówieniem, jednak nie więcej niż 30% całkowitej ich ilości (co skutkować będzie odpowiednią zmianą procentową łącznej mocy). Powyższe nie będzie powodować żadnych podstaw do roszczeń ze strony wykonawcy w tym zakresie. 8. Wykonawca w ramach realizacji zamówienia zobowiązany jest do: 8.1. wykonania naklejek informacyjnych z informacją zawierającą numer telefonu serwisowego oraz serwisowy adres mailowy oraz naklejki informacyjnej posiadającej logotypy FEW zgodnie ze wzorami umieszczonymi w Podręczniku wnioskodawcy i beneficjenta Funduszy Europejskich na lata 2021-2027 w zakresie informacji i promocji. Naklejki muszą być samoprzylepne i wykonawca zobowiązany jest nakleić je na urządzenie w miejscu widocznym dla Beneficjenta. Naklejki muszą być zabezpieczone przed uszkodzeniem np. warunkami atmosferycznymi. Wzór naklejek musi zostać zaakceptowany przez Zamawiającego; 8.2. wykonanie tablic informacyjnych zgodnych z Podręcznikiem wnioskodawcy i beneficjenta Funduszy Europejskich na lata 2021-2027 w zakresie informacji i promocji. 9. Wykonawca jest zobowiązany do przestrzegania obowiązujących przepisów BHP i ppoż. oraz zabezpieczenia terenu wykonywanych prac i robót na cały okres ich realizacji, aż do odbioru końcowego robót. 10. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji inwestycji, określają oprócz SWZ następujące dokumenty: a) Program Funkcjonalno-Użytkowy „PFU” (załącznik nr 11 do SWZ); b) Projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 2 do SWZ); c) Oferta Wykonawcy wraz z załącznikami, d) Wyjaśnienia do SWZ (jeśli dotyczy). 11. Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę gwarancji jakości i rękojmi za wady na zrealizowany przedmiot zamówienia – na okres min. 60 miesięcy od daty podpisania protokołu odbioru końcowego. 14. Przedmiot zamówienia zrealizowany zostanie w ramach dofinansowania z Programu Regionalnego Funduszy Europejskich dla Wielkopolski 2021-2027, Priorytet 10 Sprawiedliwa transformacja Wielkopolski Wschodniej, Działanie 10.6 Przybliżenie Wielkopolski Wschodniej do osiągnięcia neutralności klimatycznej – wsparcie dotacyjne współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Vorherige Bekanntmachung: 133464-2026
Interne Kennung: ZP.271.1.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31422000 Batteriesätze
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31440000 Batterien, 31430000 Elektrische Akkumulatoren, 31700000 Elektronischer, elektromechanischer und elektrotechnischer Bedarf, 31600000 Elektrische Ausrüstung, 31200000 Elektrizitätsverteilungs- und -schalteinrichtungen, 39370000 Wasserinstallationen, 42511110 Wärmepumpen, 42122460 Luftpumpen, 44210000 Konstruktionen und Teile von Konstruktionen, 44112410 Dachgerüste, 45251250 Bau von Fernheizzentralen, 45231100 Bauarbeiten für Rohrleitungen, 45231110 Rohrverlegearbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45315100 Elektrotechnikinstallation, 45315300 Stromversorgungsanlagen, 45000000 Bauarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45315300 Stromversorgungsanlagen, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45330000 Installateurarbeiten, 45312310 Blitzschutzarbeiten, 45315700 Installation von Schaltanlagen, 45400000 Baufertigstellung, 51112000 Installation von Elektrizitätsverteilungs- und -schalteinrichtungen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71321200 Heizungsplanung, 71322200 Planung von Rohrleitungen, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71323100 Planung von Stromversorgungssystemen, 71220000 Architekturentwurf, 09332000 Sonnenenergieanlage, 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
5. Los
Los: LOT-0003
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31440000 Batterien, 31430000 Elektrische Akkumulatoren, 31700000 Elektronischer, elektromechanischer und elektrotechnischer Bedarf, 31600000 Elektrische Ausrüstung, 31200000 Elektrizitätsverteilungs- und -schalteinrichtungen, 39370000 Wasserinstallationen, 42511110 Wärmepumpen, 42122460 Luftpumpen, 44210000 Konstruktionen und Teile von Konstruktionen, 44112410 Dachgerüste, 45251250 Bau von Fernheizzentralen, 45231100 Bauarbeiten für Rohrleitungen, 45231110 Rohrverlegearbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45315100 Elektrotechnikinstallation, 45315300 Stromversorgungsanlagen, 45000000 Bauarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45315300 Stromversorgungsanlagen, 45315100 Elektrotechnikinstallation, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45330000 Installateurarbeiten, 45312310 Blitzschutzarbeiten, 45315700 Installation von Schaltanlagen, 45400000 Baufertigstellung, 51112000 Installation von Elektrizitätsverteilungs- und -schalteinrichtungen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71321200 Heizungsplanung, 71322200 Planung von Rohrleitungen, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71323100 Planung von Stromversorgungssystemen, 71220000 Architekturentwurf, 09332000 Sonnenenergieanlage, 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen