See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: WYKONYWANIE USŁUG Z ZAKRESU GOSPODARKI LEŚNEJ NA TERENIE NADLEŚNICTWA KWIDZYN W ROKU 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przyrody, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, melioracji agrotechnicznych, utrzymania infrastruktury drogowej, turystycznego zagospodarowania lasu, nasiennictwa leśnego, prac szkółkarskich, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Kwidzyn w roku 2026.
Interne Kennung: SA.270.15.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211300 Rodung, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 1 - leśnictwa Waplewo i Mikołajki
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przyrody, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, melioracji agrotechnicznych, turystycznego zagospodarowania lasu do wykonania na terenie Nadleśnictwa Kwidzyn w roku 2026.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211300 Rodung, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Opis opcji: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 2 - leśnictwa Trzciano, Ośno, Gonty i Morawy
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 3 - leśnictwa Wilki, Benowo, Sarnowo, Lisewo i Biały Dwór
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet 4 - leśnictwo Miłosna, Bogusz, Dziwno, Polno, Jeziorki
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet 5 - zagospodarowanie lasu w leśnictwach Morawy, Bogusz, Dziwno, Polno i Jeziorki
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przyrody, ochrony przeciwpożarowej, melioracji agrotechnicznych, turystycznego zagospodarowania lasu do wykonania na terenie Nadleśnictwa Kwidzyn w roku 2026.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211300 Rodung, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet 6 - pozyskanie maszynowe w leśnictwach Waplewo, Wilki, Benowo, Sarnowo, Lisewo i Biały Dwór
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Kwidzyn w roku 2026.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211300 Rodung
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet 7 - pozyskanie maszynowe w leśnictwach Trzciano, Gonty, Ośno, Miłosna, Bogusz, Dziwno i Jeziorki
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet 9 - Nasiennictwo i selekcja na Plantacji Nasiennej Otława
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli lasu, nasiennictwa i selekcji do wykonania na terenie Nadleśnictwa Kwidzyn w roku 2026.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211300 Rodung
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet 8 - Szkółka Brachlewo