2. Verfahren
Verfahren
Titel: "Modernizare in vederea cresterii capacitatii de productie si diversificarii gamei de fabricatie a munitiei, de tip NATO, calibru 12.7x99 mm" - Utilaje speciale,executate la tema, capabile sa produca elemente de munitie cal. 12.7x99mm tip NATO, ca parte a unei linii de productie munitie calibru 12,7x99 mm tip NATO.
Beschreibung: Contract de furnizare "Modernizare in vederea cresterii capacitatii de productie si diversificarii gamei de fabricatie a munitiei, de tip NATO, calibru 12.7x99 mm". Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depune a ofertelor: 18 zile. Termenul limita pana la care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor va fi: in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 103
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42100000 Maschinen für die Erzeugung und Nutzung von mechanischer Energie
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Contractul de furnizare, cuprinde furnizarea linii de productie de utilaje pentru linile de productie munitie tip NATO calibru 12.7X99 mm, instalarea, punerea in functiune, receptia utilajelor, instruirea personalului, suport tehnic (service), garantie, precum si orice alte activitatii necesare pentru realizarea contractului. Procedura de atribuire are ca scop incheierea de către S. Uzina Mecanică Cugir S.A. a unui contract de furnizare a unor „Utilaje speciale, executate la tema, capabile sa producă elemente de muniție cal. 12.7x99 mm tip NATO, ca parte a unei linii de producție muniție calibru 12,7x99mm tip NATO, (Cod CPV principal - 42100000-0 – Utilaje de producție si utilizare a puterii mecanice, cuprinsă în Planul de achiziții pe anul 2025, Secțiunea Investiții și este destinat diversificării gamei de fabricație a muniției, inclusiv proiectarea utilajelor(cod CPV 71323200 - Servicii de proiectare tehnică a uzinelor), instalarea lor (cod CPV 51530000-6) și instruirea personalului minim asupra programării, operării și întreținerii utilajelor( cod CPV 80530000-8 Servicii de formare profesională), ca parte a obiectivului de investitii „Modernizare în vederea creșterii capacității de producție și diversificării gamei de fabricație a muniției, de tip NATO, calibru 12.7x99 mm”. Utilajele speciale executate la tema vor fi capabile sa producă elemente de muniție cal. 12.7x99 mm tip NATO (degetar tub, degetar glonț, tub, cămașă glonț, montaj glonț, montaj cartuș). Utilajele speciale trebuie sa producă trei tipuri de cartuș calibru 12,7x99 mm tip NATO M8/M20/M33 si sa asigure o capacitate a liniei de producție de minim 80 cartușe pe minut la o eficienta de minim 85%.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71323200 Planung von Werksanlagen