See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Boligorganisationen Tranemosegård - indkøb af forsikringer
Beschreibung: Boligorganisationen Tranemosegård ønsker tilbud på nedenstående delaftale efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:Bygningsforsikring, løsøreforsikring, tekniskforsikring, erhvervs- og produktansvarsforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Interne Kennung: 277372448
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Boligorganisationen Tranemosegård ønsker tilbud på nedenstående delaftale efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:Bygningsforsikring, løsøreforsikring, tekniskforsikring, erhvervs- og produktansvarsforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Jf. udbudsmateriale