635037-2026 - Wettbewerb
Schweden – Einwegwindeln – Blöjor till förskoleverksamheten
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Blöjor till förskoleverksamheten
Beschreibung: Skellefteå kommun avser att upphandla engångsblöjor till kommunens förskoleverksamhet. Upphandlingen avser ramavtal och avtal kommer tecknas med en (1) leverantör.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33751000 Einwegwindeln
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134973:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33700000 Körperpflegeprodukte
635037-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Engångsblöjor – Blöjor till förskoleverksamheten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBlöjor till förskoleverksamheten
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33751000 Engångsblöjor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 33700000 Hygienartiklar