See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af realtidsskilte og informationsskærme
Beschreibung: Dette udbud indeholder indkøb af realtidsskilte og informationsskærme med tilhørende serviceaftale. I 2017 blev de første realtidsskilte indkøbt og monteret på udvalgte stoppesteder i Nordjylland. Der er over 5.300 stoppesteder i Nordjyllands Trafikselskabs område, og af dem er der i dag realtidsskilte på ca. 321 stoppesteder. Her indgår de som en naturlig del af et moderne og tidssvarende tilbud om offentlig transport.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34992000 Zeichen und beleuchtete Zeichen
5. Los
Los: LOT-0000