635115-2026 - Wettbewerb
Polen – Traktoren – Zakup i dostawa czterech fabrycznie nowych ciągników wraz z wyposażeniem oraz czterech przyczep na potrzeby realizacji zadań z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa czterech fabrycznie nowych ciągników wraz z wyposażeniem oraz czterech przyczep na potrzeby realizacji zadań z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa czterech fabrycznie nowych ciągników wraz z wyposażeniem oraz czterech przyczep na potrzeby realizacji zadań z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej
Interne Kennung: MOSRiR/11/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Sfinansowanie zakupu zamówienia planowane jest ze środków przeznaczonych na realizację zadań w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026, zatwierdzonego uchwałą nr 72 Rady Ministrów z dnia 27 maja 2025 r. Program wprost wskazuje, że w 2026 r. wojewodowie przekazują środki samorządom przy zapewnieniu wykorzystania środków finansowych na realizację zadania do końca 2026 r. Jednocześnie w Programie wskazano, że wszystkie środki przyznane w danym roku muszą zostać wydatkowane i rozliczone do dnia 31 grudnia danego roku budżetowego. W związku z powyższym środki przeznaczone na realizację przedmiotowego zadania w 2026 r. będą musiały zostać wykorzystane i rozliczone najpóźniej do dnia 31 grudnia 2026 r. Termin ten wynika z zasad finansowania Programu i pozostaje niezależny od czasu potrzebnego Zamawiającemu na przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Zastosowanie podstawowego 35-dniowego terminu składania ofert, przy wszczęciu postępowania na obecnym etapie roku budżetowego, istotnie ograniczy czas pozostający na wykonanie dalszych czynności przewidzianych przepisami PZP, w szczególności badanie i ocenę ofert, ewentualne wezwania wykonawców do złożenia wyjaśnień lub dokumentów, wybór najkorzystniejszej oferty, zachowanie wymaganych terminów przed zawarciem umowy, a następnie realizację dostawy, odbiór ciągników z przyczepami oraz dokonanie czynności finansowych i dokumentacyjnych niezbędnych do rozliczenia przyznanych środków przed końcem 2026 r.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 16700000 Traktoren
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34223000 Anhänger und Sattelanhänger
5. Los
Los: LOT-0001