635129-2026 - Wettbewerb
Finnland – Bauarbeiten – KARVIAN KUNNANTALON VESIKATTOSANEERAUS
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: KARVIAN KUNNANTALON VESIKATTOSANEERAUS
Beschreibung: Karvian kunta pyytää tarjoustanne kunnantalon vesikattourakan rakennustöistä sekä niihin liittyvistä LVI-töistä asiakirjojen ja suunnitelmien mukaisesti. Urakka käsittää Karvian kunnantalon vesikaton uusimisen siihen liittyvine purku-, rakennus- ja LVI-töineen. Urakkaan kuuluu muun muassa vanhojen rakenteiden ja vesikatteen purkaminen, uusien vesikatonrakenteiden ja aluskatteen rakentaminen, uuden vesikatteen ja pellitysten asentaminen, sadevesijärjestelmien ja kattoturvatuotteiden uusiminen sekä tarvittavat julkisivu-, LVI-, suojaus-, teline-, nosto-, siivous- ja aputyöt. Edellä esitetty luettelo ei ole tyhjentävä eikä rajoita urakan sisältöä. Urakoitsijan suoritusvelvollisuuteenkuuluvat kaikki tarjouspyyntöasiakirjoissa ja suunnitelmissa esitetyt työt valmiin lopputuloksen aikaansaamiseksi. Urakkamuoto: pääurakka (rakennusurakka ja LVI-tekniset työt).
Interne Kennung: 001/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45261900 Dachreparatur und Dachwartung, 44112400 Dachkonstruktionen
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2026-057027-LOT-0001