2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie kompleksowej obsługi prawnej Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska
Beschreibung: Przedmiot zamówienia podzielone jest na dwa zakresy: Zakres nr 1 – podstawowy: świadczenie kompleksowej obsługi prawnej Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska (DRMG). Zakres nr 2 – opcja: skierowanie dodatkowej osoby do świadczenia kompleksowej obsługi prawnej Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska (DRMG). A. Zakres nr 1 – podstawowy. 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowej obsługi prawnej Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska (DRMG) w następującym zakresie: 1) zamówienia publiczne w zakresie szczegółowo określonym w punkcie 2; 2) kompleksowe doradztwo prawne na etapie przygotowywania inwestycji, a w tym z zakresu postępowań administracyjnych (m.in. związanych z uzyskaniem decyzji administracyjnych, zezwoleń, zgód wymaganych do rozpoczęcia robót budowlanych lub wymaganych w ramach procesu inwestycyjno-budowlanego), weryfikacja innych dokumentów dotyczących realizacji procesu inwestycyjno-budowlanego (m.in. umów, porozumień z gestorami sieci, innymi jednostkami administracji publicznej lub innymi podmiotami) oraz w pozyskiwaniu zgód na dysponowanie nieruchomościami na cele budowlane; 3) obsługa prawna związana z bieżącym funkcjonowaniem zamawiającego, obejmująca również szkolenia z zagadnień wskazanych przez zamawiającego, dotyczących tematyki związanej z zagadnieniami objętymi obsługą prawną; 4) doradztwo prawne w zakresie realizacji zawartych kontraktów, a w tym analiza i opiniowanie spraw związanych z roszczeniami kierowanymi w toku realizacji kontraktów oraz po ich zakończeniu; 5) weryfikacja formalna i prawna dokumentów w zakresie roszczeń składanych przez wykonawców w toku realizacji kontraktów oraz po ich zakończeniu; 6) weryfikacja formalna i prawna umów podwykonawczych; 7) reprezentowanie w postępowaniach z zakresu dyscypliny finansów publicznych; 8) obsługa prawna związana z obsługą gwarancyjną i reklamacyjną dotyczącą zakończonych kontraktów; 9) obsługa prawna uwzględniająca uwarunkowania prawne zamawiającego jako jednostki organizacyjnej samorządu terytorialnego, w tym w szczególności w zakresie jej wewnętrznej organizacji oraz spraw pracowniczych; 10) zastępstwo procesowe we wszystkich postępowaniach arbitrażowych lub pojednawczych, lub przed sądami, trybunałami lub innymi organami publicznymi państwa członkowskiego Unii Europejskiej, państw trzecich lub przed międzynarodowymi sądami, trybunałami, instancjami arbitrażowymi lub pojednawczymi zleconych przez zamawiającego, w tym w szczególności analizę akt, przygotowanie pism procesowych i udział w czynnościach procesowych; 11) obsługa prawna z zakresu ochrony danych osobowych zgodnie z wymaganiami wskazanymi w ROZPORZĄDZENIU PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, obejmująca w szczególności: konsultacje, audyty, przygotowywanie polityk, procedur, pism, reprezentację przed organami nadzoru oraz inne czynności wynikające z prawnych obowiązków Zamawiającego jako administratora danych osobowych (z wyłączeniem pełnienia obowiązków inspektora ochrony danych osobowych); 12) udział w ustalaniu strategii prowadzenia spraw, weryfikacja i opiniowanie korespondencji kierowanej do wykonawców, podwykonawców, organów oraz innych osób i podmiotów, a także sporządzanie, na wniosek Zamawiającego, projektów pism, stanowisk i innych dokumentów niezbędnych do realizacji zadań Zamawiającego na podstawie ustalonej strategii w zakresie formalno- prawnym; 13) uczestniczenie, na wniosek Zamawiającego, w przypadku kluczowych inwestycji, w radach budowy, w spotkaniach z wykonawcami lub innymi instytucjami. 2. W związku z ograniczoną liczbą znaków, pozostałe informacje dotyczące opisu przedmiotu zamówienia znajdują się w sekcji 5.1.6. Informacje dodatkowe. 3. Obsługa prawna świadczona będzie w siedzibie DRMG, w siedzibie wykonawcy i w innych miejscach według aktualnych potrzeb zamawiającego. 4. Zamawiający wymaga skierowania do realizacji przedmiotu zamówienia co najmniej pięciu osób (Radca prawny/Adwokat) i zakłada, że osoby te będą świadczyły usługi w siedzibie DRMG w godzinach pracy DRMG przez pięć dni w tygodniu oraz osoby (Lidera Zespołu/Koordynatora) świadczącej usługi na rzecz zamawiającego w wymiarze co najmniej 16 godzin w tygodniu, co do zasady w siedzibie DRMG z zastrzeżeniem postanowień PPU. 5. Dla zobrazowania nakładu pracy zamawiający informuje, że: 1) szacowana liczba godzin realizacji aktualnej bieżącej obsługi prawnej (nie obejmuje czynności związanych z zastępstwem procesowym, o których mowa w ust. 1 pkt 10) to około 850 h miesięcznie; 2) liczba ogłoszonych zamówień w roku 2024 wynosiła około 150 postępowań, w roku 2025 wynosiła około 170 postępowań, natomiast w roku 2026 do dnia ogłoszenia niniejszego postępowania podjęto około 100 postępowań; w roku 2024 zawarto około 350 umów, w roku 2025 zawarto około 300 umów, natomiast w roku 2026 do dnia ogłoszenia niniejszego postepowania zawarto około 200 umów; liczba przeprowadzonych zamówień pozaustawowywch w roku 2024 wynosiła około 220 postępowań, w roku 2025 wynosiła około 160 postępowań, natomiast w roku 2026 do dnia ogłoszenia niniejszego postępowania uruchomiono około 120 postępowań; 3) liczba prowadzonych postępowań arbitrażowych lub pojednawczych, lub przed sądami, trybunałami lub innymi organami publicznymi publicznymi państwa członkowskiego Unii Europejskiej, państw trzecich lub przed międzynarodowymi sądami, trybunałami, instancjami arbitrażowymi lub pojednawczymi wynosi około 70. Powyższe informacje mają służyć zobrazowaniu nakładu pracy, specyfiki zadania, stopnia skomplikowania. B. Zakres nr 2 – opcja. Przedmiotem zamówienia jest skierowanie dodatkowej osoby do świadczenia kompleksowej obsługi prawnej Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska (DRMG).
Interne Kennung: 110/BZP-U.520.1.2026/KB
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy. 3. Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 1 i 4 ustawy. 4. Podmiotowe środki dowodowe, których zamawiający żąda w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zostały wskazane w ust. VI lit. A pkt 4 ppkt 1) - 6) SWZ. 5. Na podstawie ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 7 ust. 1 w/w ustawy. Na podstawie Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 5k w/w Rozporządzenia. Na potwierdzenie, że w stosunku do wykonawcy nie zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa wyżej w niniejszym punkcie, wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, składa oświadczenie o treści zgodnej z wzorem stanowiącym załącznik nr 2a do SWZ wraz z oświadczeniem o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (Jednolity europejski dokument zamówienia). W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie zgodne z wzorem stanowiącym załącznik nr 2a do SWZ składa każdy z wykonawców wraz z oświadczeniem, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (Jednolity europejski dokument zamówienia). 6.Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (Jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia). Zamawiający przewiduje możliwość żądania tego oświadczenia wyłącznie od wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. Wraz z oświadczeniem, o którym mowa w zdaniu poprzednim, wykonawca składa oświadczenie zgodne z wzorem stanowiącym załącznik nr 2a do SWZ. Zamawiający może w każdym czasie w zależności od potrzeby wezwać danego wykonawcę lub wszystkich lub część wykonawców do złożenia oświadczenia o treści zgodnej z wzorem stanowiącym załącznik nr 2a do SWZ aktualnego na dzień jego złożenia lub do potwierdzenia jego aktualności. 7. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (Jednolity europejski dokument zamówienia), także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby. Wraz z oświadczeniem, o którym mowa w zdaniu poprzednim, wykonawca składa oświadczenie tego podmiotu zgodne ze wzorem stanowiącym załącznik nr 5a do SWZ. Zamawiający może w każdym czasie w zależności od potrzeby wezwać danego wykonawcę lub wszystkich lub część wykonawców do złożenia oświadczenia o treści zgodnej z wzorem stanowiącym załącznik nr 5a do SWZ aktualnego na dzień jego złożenia lub do potwierdzenia jego aktualności. 8. Zamawiający żąda od wykonawcy, który polega na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy, przedstawienia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w ust. VI lit. A pkt 4 ppkt 1) oraz ppkt 3) - 6) SWZ, dotyczących tych podmiotów, potwierdzających, że nie zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia z postępowania. 9. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 10. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej zostały wskazane w ust. VII SWZ, dostępnej wraz z niniejszym ogłoszeniem na stronie internetowej prowadzonego postępowania. 11. Oprócz informacji zawartych w treści niniejszego ogłoszenia podmiotowe środki dowodowe, których zamawiający żąda w celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zostały wskazane w ust. VI lit. B pkt 1 ppkt 1)-2) SWZ. 12. Wykonawca zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych może złożyć certyfikat potwierdzający udzielenie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych odpowiednio w zakresie, o którym mowa w art. 3 ust. 2 pkt 1 lub 2 ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych.publicznych odpowiednio w zakresie, o którym mowa w art. 3 ust. 2 pkt 1 lub 2 ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych. 13. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp. Oznacza to, że zamawiający może udzielić zamówienia w trybie z wolnej ręki dotychczasowemu wykonawcy usług (wybranemu w niniejszym postępowaniu) polegającego na powtórzeniu podobnych usług, zgodnych z przedmiotem niniejszego zamówienia.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79100000 Dienstleistungen im juristischen Bereich
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia podzielone jest na dwa zakresy: Zakres nr 1 – podstawowy: świadczenie kompleksowej obsługi prawnej Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska (DRMG). Zakres nr 2 – opcja: skierowanie dodatkowej osoby do świadczenia kompleksowej obsługi prawnej Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska (DRMG). A. Zakres nr 1 – podstawowy. 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowej obsługi prawnej Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska (DRMG) w następującym zakresie: 1) zamówienia publiczne w zakresie szczegółowo określonym w punkcie 2; 2) kompleksowe doradztwo prawne na etapie przygotowywania inwestycji, a w tym z zakresu postępowań administracyjnych (m.in. związanych z uzyskaniem decyzji administracyjnych, zezwoleń, zgód wymaganych do rozpoczęcia robót budowlanych lub wymaganych w ramach procesu inwestycyjno-budowlanego), weryfikacja innych dokumentów dotyczących realizacji procesu inwestycyjno-budowlanego (m.in. umów, porozumień z gestorami sieci, innymi jednostkami administracji publicznej lub innymi podmiotami) oraz w pozyskiwaniu zgód na dysponowanie nieruchomościami na cele budowlane; 3) obsługa prawna związana z bieżącym funkcjonowaniem zamawiającego, obejmująca również szkolenia z zagadnień wskazanych przez zamawiającego, dotyczących tematyki związanej z zagadnieniami objętymi obsługą prawną; 4) doradztwo prawne w zakresie realizacji zawartych kontraktów, a w tym analiza i opiniowanie spraw związanych z roszczeniami kierowanymi w toku realizacji kontraktów oraz po ich zakończeniu; 5) weryfikacja formalna i prawna dokumentów w zakresie roszczeń składanych przez wykonawców w toku realizacji kontraktów oraz po ich zakończeniu; 6) weryfikacja formalna i prawna umów podwykonawczych; 7) reprezentowanie w postępowaniach z zakresu dyscypliny finansów publicznych; 8) obsługa prawna związana z obsługą gwarancyjną i reklamacyjną dotyczącą zakończonych kontraktów; 9) obsługa prawna uwzględniająca uwarunkowania prawne zamawiającego jako jednostki organizacyjnej samorządu terytorialnego, w tym w szczególności w zakresie jej wewnętrznej organizacji oraz spraw pracowniczych; 10) zastępstwo procesowe we wszystkich postępowaniach arbitrażowych lub pojednawczych, lub przed sądami, trybunałami lub innymi organami publicznymi państwa członkowskiego Unii Europejskiej, państw trzecich lub przed międzynarodowymi sądami, trybunałami, instancjami arbitrażowymi lub pojednawczymi zleconych przez zamawiającego, w tym w szczególności analizę akt, przygotowanie pism procesowych i udział w czynnościach procesowych; 11) obsługa prawna z zakresu ochrony danych osobowych zgodnie z wymaganiami wskazanymi w ROZPORZĄDZENIU PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, obejmująca w szczególności: konsultacje, audyty, przygotowywanie polityk, procedur, pism, reprezentację przed organami nadzoru oraz inne czynności wynikające z prawnych obowiązków Zamawiającego jako administratora danych osobowych (z wyłączeniem pełnienia obowiązków inspektora ochrony danych osobowych); 12) udział w ustalaniu strategii prowadzenia spraw, weryfikacja i opiniowanie korespondencji kierowanej do wykonawców, podwykonawców, organów oraz innych osób i podmiotów, a także sporządzanie, na wniosek Zamawiającego, projektów pism, stanowisk i innych dokumentów niezbędnych do realizacji zadań Zamawiającego na podstawie ustalonej strategii w zakresie formalno- prawnym; 13) uczestniczenie, na wniosek Zamawiającego, w przypadku kluczowych inwestycji, w radach budowy, w spotkaniach z wykonawcami lub innymi instytucjami. 2. W związku z ograniczoną liczbą znaków, pozostałe informacje dotyczące opisu przedmiotu zamówienia znajdują się w sekcji 5.1.6. Informacje dodatkowe. 3. Obsługa prawna świadczona będzie w siedzibie DRMG, w siedzibie wykonawcy i w innych miejscach według aktualnych potrzeb zamawiającego. 4. Zamawiający wymaga skierowania do realizacji przedmiotu zamówienia co najmniej pięciu osób (Radca prawny/Adwokat) i zakłada, że osoby te będą świadczyły usługi w siedzibie DRMG w godzinach pracy DRMG przez pięć dni w tygodniu oraz osoby (Lidera Zespołu/Koordynatora) świadczącej usługi na rzecz zamawiającego w wymiarze co najmniej 16 godzin w tygodniu, co do zasady w siedzibie DRMG z zastrzeżeniem postanowień PPU. 5. Dla zobrazowania nakładu pracy zamawiający informuje, że: 1) szacowana liczba godzin realizacji aktualnej bieżącej obsługi prawnej (nie obejmuje czynności związanych z zastępstwem procesowym, o których mowa w ust. 1 pkt 10) to około 850 h miesięcznie; 2) liczba ogłoszonych zamówień w roku 2024 wynosiła około 150 postępowań, w roku 2025 wynosiła około 170 postępowań, natomiast w roku 2026 do dnia ogłoszenia niniejszego postępowania podjęto około 100 postępowań; w roku 2024 zawarto około 350 umów, w roku 2025 zawarto około 300 umów, natomiast w roku 2026 do dnia ogłoszenia niniejszego postepowania zawarto około 200 umów; liczba przeprowadzonych zamówień pozaustawowywch w roku 2024 wynosiła około 220 postępowań, w roku 2025 wynosiła około 160 postępowań, natomiast w roku 2026 do dnia ogłoszenia niniejszego postępowania uruchomiono około 120 postępowań; 3) liczba prowadzonych postępowań arbitrażowych lub pojednawczych, lub przed sądami, trybunałami lub innymi organami publicznymi publicznymi państwa członkowskiego Unii Europejskiej, państw trzecich lub przed międzynarodowymi sądami, trybunałami, instancjami arbitrażowymi lub pojednawczymi wynosi około 70. Powyższe informacje mają służyć zobrazowaniu nakładu pracy, specyfiki zadania, stopnia skomplikowania. B. Zakres nr 2 – opcja. Przedmiotem zamówienia jest skierowanie dodatkowej osoby do świadczenia kompleksowej obsługi prawnej Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska (DRMG). 2. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Przedmiotem zamówienia jest skierowanie dodatkowej osoby do świadczenia kompleksowej obsługi prawnej Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska (DRMG). 2. Zamawiający wymaga skierowania do realizacji przedmiotu zamówienia jednej osoby (Radca prawny/Adwokat) i zakłada, że osoba ta będzie świadczyła usługi na zasadach określonych dla Radcy prawnego/Adwokata w ust. IV. lit. A. pkt 4 SWZ. 3. Zamawiający wymaga, żeby osoba skierowana do realizacji przedmiotu zamówienia posiadała: - uprawnienia radcy prawnego lub adwokata potwierdzone wpisem na listę radców prawnych lub na listę adwokatów, - minimum 3 lata doświadczenia zawodowego jako radca prawny lub adwokat. - minimum 12 miesięcy (w sposób ciągły) doświadczenia zawodowego w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert jako radca prawny lub adwokat, które obejmowało obsługę prawną zamawiającego publicznego w rozumieniu ustawy Prawo zamówień publicznych, w ramach której świadczono kompleksowe doradztwo prawne w zakresie realizacji umów w sprawach zamówień publicznych na roboty budowlane. 4. Opcja i warunki jej zastosowania. 1) Na podstawie art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z opcji na poniższych warunkach. 2) Rodzaj i wartość opcji. a) Opcją objęta jest realizacja Zakresu nr 2 zamówienia. b) Wartość opcji wg oferty wykonawcy. 3) Okoliczności skorzystania z opcji. a) Realizacja zamówienia w Zakresie nr 2 zamówienia (opcja) nastąpi wyłącznie w przypadku złożenia przez zamawiającego polecenia rozpoczęcia realizacji tego zakresu. b) Zamawiający jest uprawniony, ale nie jest zobowiązany, do złożenia polecenia rozpoczęcia realizacji zakresu opcjonalnego. Wykonawca przystąpi do realizacji zakresu opcjonalnego w przypadku i po złożeniu przez zamawiającego polecenia rozpoczęcia realizacji zakresu opcjonalnego. c) Zamawiający może wydać polecenie rozpoczęcia realizacji Zakresu nr 2 (opcja) na 21 dni przed uruchomieniem opcji, nie później niż w ciągu 12 miesięcy od zawarcia umowy. d) Realizacja zakresu opcjonalnego odbędzie się zgodnie z warunkami określonymi w SWZ wraz z załącznikami, w tym w Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik nr 8 do SWZ.
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 110/BZP-U.520.1.2026/KB
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79100000 Legal services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options: