2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sjukvårdstextilier och operationstextilier 2.0
Beschreibung: Upphandlingen avser ramavtal infattande bädd- och badtextilier, personal- och patientkläder, operationstextilier och operationskläder samt tvättsäckar för Region Dalarna.
Interne Kennung: SN 2026/87
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18100000 Arbeitskleidung, besondere Arbeitsbekleidungen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33199000 Medizinische Kleidung, 39500000 Textilwaren
5. Los
Los: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: SN 2026/87
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 33199000 Sjukvårdskläder, 39500000 Textilvaror
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000