635183-2026 - Wettbewerb
Polen – Busse für den öffentlichen Verkehr – Dostawa 4 sztuk fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów, zasilanych silnikami diesla, spełniających normę emisji Euro 6, jednej marki klasy MIDI.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa 4 sztuk fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów, zasilanych silnikami diesla, spełniających normę emisji Euro 6, jednej marki klasy MIDI.
Beschreibung: Zamówienie obejmuje dostawę 4 sztuk fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów, zasilanych silnikami diesla, spełniających normę emisji Euro 6, jednej marki klasy MIDI specyfikacji określonej w załączniku nr 9 do SWZ.
Interne Kennung: BZUK/ZP/003/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Skrócenie terminu składania ofert do 15 dni następuje na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych i jest podyktowane obiektywnie pilną potrzebą udzielenia zamówienia w celu zapewnienia bezpieczeństwa publicznego oraz ciągłości świadczenia usług publicznych. Zamawiający jest spółką komunalną, w której 100% udziałów posiada Gmina, realizującą w charakterze operatora zadania własne Gminy w zakresie publicznego transportu zbiorowego. W wyniku przeprowadzonych weryfikacji stanu technicznego taboru autobusowego, Zamawiający ujawnił oraz udokumentował krytyczne uszkodzenia konstrukcyjne elementów nośnych pojazdów (co zostało potwierdzone szczegółową dokumentacją fotograficzną oraz wewnętrznym protokołem oceny technicznej). Stwierdzone wady uniemożliwiają dalszą bezpieczną eksploatację autobusów, rodzą bezpośrednie ryzyko niedopuszczenia ich do ruchu drogowego przez organy kontrolne oraz stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia pasażerów. Wycofanie z ruchu uszkodzonych pojazdów jest konieczne z przyczyn bezpieczeństwa, jednak ze względu na skalę uszkodzeń floty, uniemożliwi ono Zamawiającemu wywiązanie się z obowiązków operatora i doprowadzi do nagłego paraliżu komunikacji miejskiej/gminnej. Zaistniała sytuacja bezpośrednio zagraża ciągłości świadczenia usług użyteczności publicznej na rzecz mieszkańców Gminy. Zastosowanie standardowego, 35-dniowego terminu składania ofert spowodowałoby nieakceptowalne wydłużenie stanu zagrożenia bezpieczeństwa pasażerów oraz skutkowałoby przerwaniem realizacji rozkładu jazdy. W związku z powyższym, skrócenie terminu do 15 dni jest w pełni uzasadnione pilnym interesem publicznym.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34121400 Niederflurbusse
5. Los
Los: LOT-0001
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: BZUK/ZP/003/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34121100 Public-service buses
Additional classification (cpv): 34121400 Low-floor buses
5. Lot
Lot: LOT-0001