2. Verfahren
Verfahren
Titel: Motordrivna portar - service och underhåll
Beschreibung: RISE har för avsikt att upphandla en portentreprenör för service och underhåll av befintliga portar. Beståndet består huvudsakligen av takskjutportar, men omfattar även vikportar/vikdörrar samt andra förekommande porttyper. Portarna är både motordrivna och manuella.
Interne Kennung: 26/37
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50710000 Reparatur und Wartung von elektrischen und mechanischen Einrichtungen in Gebäuden
5. Los
Los: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 26/37
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000