2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ortopediset jalkineet ja tukipohjalliset
Beschreibung: Tuomi Logistiikka Oy kilpailuttaa ortopediset jalkineet ja tukipohjalliset Sisä-Suomen yhteistyöalueen hyvinvointialueiden; Kanta-Hämeen ja Pirkanmaan hyvinvointialueille; lukuun ottamatta Etelä-Pohjanmaan hyvinvointialuetta. Sopimuskauden pituus on 2 vuotta. Sopimusta voidaan jatkaa varsinaisen sopimuskauden jälkeen toistaiseksi voimassaolevana. Sopimuksen arvioitu alkamisajankohta on tammikuu 2027. Tällä hankintasopimuksella hankintoja tekevät Tavarantilaajat: Pirkanmaan- ja Kanta-Hämeen hyvinvointialue. Osa-alueessa 1 ja 2 kilpailutetaan Ortopediset jalkineet lapsille ja aikuisille Pirkanmaan hyvinvointialueelle. Osa-alueessa 3 ja 4 kilpailutetaan Ortopediset jalkineet lapsille ja aikuisille Kanta-Hämeen hyvinvointialueelle Osa-alueessa 5 ja 6 kilpailutetaan lasten ja aikuisten tukipohjalliset Pirkanmaan hyvinvointialueelle. Osa-alueessa 7 kilpailutetaan lasten tukipohjalliset Kanta-Hämeen hyvinvointialueelle. Hankinta koskee ortopedisten jalkineiden ja tukipohjallisten toimittamista ja niihin liittyvän palvelun tuottamista. Palvelun sisältö, palveluprosessi sekä vaatimukset on kuvattu tarkemmin liitteessä 2 Palvelukuvaus.
Interne Kennung: 579647
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33000000 Medizinische Ausrüstungen, Arzneimittel und Körperpflegeprodukte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lasten ortopediset jalkineet ja tukipohjalliset
Beschreibung: Tuomi Logistiikka Oy kilpailuttaa lasten ortopediset jalkineet ja tukipohjalliset Sisä-Suomen yhteistyöalueen hyvinvointialueiden; Kanta-Hämeen ja Pirkanmaan hyvinvointialueille; lukuun ottamatta Etelä-Pohjanmaan hyvinvointialuetta. Lasten ortopediset jalkineet ja tukipohjalliset käsittää osa-alueet 1, 3, 6 sekä 7.
Interne Kennung: 1-0
Los: LOT-0002
Titel: Aikuisten ortopediset jalkineet ja tukipohjalliset
Beschreibung: Tuomi Logistiikka Oy kilpailuttaa Aikuisten ortopediset jalkineet ja tukipohjalliset Sisä-Suomen yhteistyöalueen hyvinvointialueiden; Kanta-Hämeen ja Pirkanmaan hyvinvointialueille; lukuun ottamatta Etelä-Pohjanmaan hyvinvointialuetta. Aikuisten ortopediset jalkineet ja tukipohjalliset käsittää osa-alueet 2, 4 sekä 5.
Interne Kennung: 2-1