2. Verfahren
Verfahren
Titel: Annulationsbekendtgørelse af EU-udbud af vejafvanding samt spuling af linjedræn i Ballerup Kommune
Beschreibung: Arbejdet omfatter tømning af vejbrønde og lignende arbejder på Ballerup Kommunes vej og stiareal.Driftskontrakten træder i kraft ved aftalens underskrift.Kontrakten løber fra kontraktindgåelse og indtil d. 31. december 2027.I perioden indtil udgangen af 2026 kan ordregiver opsige aftalen med 6 måneders varsel.Kontrakten kan herefter opsiges af begge parter med 12 måneders varsel.Ordregiver foretager i 2027 og årligt en bench marking af kontrakten op i mod markedets pris- og kvalitetsniveau for at afgøreom kontrakten skal udbydes.
Interne Kennung: 221756218
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Offentlig udbud
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50000000 Reparatur- und Wartungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232000 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Rohrleitungen und Kabelnetze, 45232400 Bauarbeiten für Abwasserkanäle
5. Los
Los: LOT-0000