See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de reparare și întreținere pentru vehiculele din parcul tehnic al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă ,,Banat” al Judeţului Timiş
Beschreibung: Servicii de reparaţie și întreținere: Lot I. Autovehicule de serviciu și muncă operativă multimarcă, cu masa maxim autorizată până la 3,5 tone inclusiv; Lot II. Remorci cu masa maxim autorizată până la 3,5 tone inclusiv; Lot III. Motociclete și ATV-uri; Lot IV. Vehicule multimarcă, cu masa maxim autorizată peste 3,5 tone; Lot VI. Pneuri autoturisme și autocamioane . Astfel pentru loturile I și IV se solicită efectuarea următoarele servicii: reparaţii motoare; reparaţii sistem transmisie, rulare; reparaţii sistem frânare; reparaţii sistem direcţie; reparaţii sistem electric (climatizare, iluminat etc.) ; reparaţii vopsitorie-tinichigerie; Lot II Remorci cu masa maxim autorizată până la 3,5 tone inclusiv se solicită efectuarea următoarele servicii: reparaţii sistem rulare; reparaţii sistem frânare; reparaţii sistem electric (iluminat etc.); reparaţii vopsitorie-tinichigerie; Lot III Motociclete și ATV/UTV se solicită efectuarea următoarele servicii: reparaţii motoare; reparaţii sistem transmisie, rulare; reparaţii sistem frânare; reparaţii sistem direcţie; reparaţii sistem electric (iluminat etc.) ; reparaţii vopsitorie-tinichigerie; Lot V Reparare pneuri pentru autoturisme și autocamioane demontare/montare roată de pe vehicul; demontare/montare anvelopă de pe jantă; echilibrare; vulcanizare/ înlocuire valvă;
Interne Kennung: 4250794_2026_PAAPD1602222
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50000000 Reparatur- und Wartungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Servicii de reparații autovehicule de serviciu și muncă operativă multimarcă, cu masa maxim autorizată până la 3,5 tone inclusiv
Beschreibung: Servicii de reparații autovehicule de serviciu și muncă operativă multimarcă, cu masa maxim autorizată până la 3,5 tone inclusiv, pentru 62 autovehicule: reparaţii motoare; reparaţii sistem transmisie, rulare; reparaţii sistem frânare; reparaţii sistem direcţie; reparaţii sistem electric (climatizare, iluminat etc.); reparaţii vopsitorie-tinichigerie;
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Servicii de reparație și întreținere remorci cu masa maxim autorizată până în 3,5 tone inclusiv
Beschreibung: Servicii de reparaţie și întreținere: 53 Remorci cu masa maxim autorizată până la 3,5 tone inclusiv se solicită efectuarea următoarele servicii: reparaţii sistem rulare; reparaţii sistem frânare; reparaţii sistem electric (iluminat etc.); reparaţii vopsitorie-tinichigerie;
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Servicii de reparație și întreținere motociclete și ATV-uri
Beschreibung: Servicii de reparaţie și întreținere: 3 Motociclete și 3 ATV/UTV se solicită efectuarea următoarele servicii: reparaţii motoare; reparaţii sistem transmisie, rulare; reparaţii sistem frânare; reparaţii sistem direcţie; reparaţii sistem electric (iluminat etc.) ; reparaţii vopsitorie-tinichigerie;
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Servicii de reparație și întreținere vehicule multimarcă, cu masa maxim autorizată peste 3,5 tone
Beschreibung: Servicii de reparaţie și întreținere: 84 Vehicule multimarcă, cu masa maxim autorizată peste 3,5 tone, se solicită efectuarea următoarele servicii: reparaţii motoare; reparaţii sistem transmisie, rulare; reparaţii sistem frânare; reparaţii sistem direcţie; reparaţii sistem electric (climatizare, iluminat etc.) ; reparaţii vopsitorie-tinichigerie;
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Servicii de reparație pneuri autoturisme și autocamioane
Beschreibung: Reparare pneuri pentru autoturisme și autocamioane: demontare/montare roată de pe vehicul; demontare/montare anvelopă de pe jantă; echilibrare; vulcanizare/ înlocuire valvă; 213 vehicule, din care: – 129 vehicule -remorci și șasiu autoturism pâna în 3,5t; – 84 vehicule -șasiu camion peste 3,5t.
Interne Kennung: 5