See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Midttrafiks 13. udbud af specialkørsel - Favrskov Kommune
Beschreibung: Specialkørsel, kørsel til skoler med specialklasser, specialskoler, institutioner eller lign. for Favrskov Kommune, hvor der foreligger et fast kørsels-mønster. Se omfang i udbudsbetingelsernes Bilag D. Kontrakt forventes indgået d. 2. juni 2025, med driftsstart d. 11 august 2025. Kontrakt er gældende frem til skoleårets start 2027, forventet uge 32 2027. Midttrafik kan forlænge kontrakten i perioder på op til 1år ad gangen. Kontrakten kan maksimalt forlænges 2 år ud over ordinær kontraktløbetid.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60130000 Personensonderbeförderung (Straße)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakke 1
Beschreibung: Flex specialkørsel for Favrskov Kommune til skoler med specialklasser institutioner mm. hvor der foreligger et fast kørselsmønster og udføres med fast leverandører. Se omfang i bilag D.
Interne Kennung: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Option på indsættelse af ekstra vogne For hver vogn kan Midttrafik i kontraktens restløbetid efter aftale med leverandøren ud-løse en option på yderligere én vogn med samme hjemsted og vogntype som den oprin-delige aftale.
Los: LOT-0002
Titel: Pakke 2
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Pakke 3
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Pakke 4
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Pakke 5
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Pakke 6
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Pakke 7
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Pakke 8
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Pakke 9
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Pakke 10
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Pakke 11
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Pakke 12
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Pakke 13
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Pakke 14
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Pakke 15
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Pakke 16
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Pakke 17
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Pakke 18
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Pakke 19
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Pakke 20
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Pakke 21
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Pakke 22
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Pakke 23
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Pakke 24
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Pakke 25
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Pakke 26
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Pakke 27
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Pakke 28
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Pakke 29
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Pakke 30
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Pakke 31
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Pakke 32
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: Pakke 33
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Pakke 34
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Pakke 35
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: Pakke 36
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Pakke 37
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Pakke 38
Interne Kennung: 38