See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de mentenanta la echipamentele de răcire, climatizare și ventilație (chillere, dulapuri de climatizare, centrale de tratare a aerului și V.R.V./V.R.F.-uri).
Beschreibung: Termenul până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este de 20 de zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Încheierea unui acord - cadru având ca obiect prestare servicii de mentenanta la echipamentele de răcire, climatizare și ventilație (chillere, dulapuri de climatizare, centrale de tratare a aerului și V.R.V./V.R.F.-uri). Lot 1 – Servicii de mentenanţă la echipamentele DAIKIN - Bucuresti Lot 2 – Servicii de mentenanţă la echipamentele CLINT - Constanța Lot 3 – Servicii de mentenanţă la echipamentele LG - Constanța Lot 4 – Servicii de mentenanţă la echipamentele SALDA - Bucuresti Lot 5 – Servicii de mentenanţă la echipamentele HYUNDAI - Bucuresti În cadrul procedurii de achizitie, dintre cele trei autoritati contractante achizitorul este UM 0929 Bucuresti. Acordul/acordurile cadru vor fi incheiate intre UM 0929 Bucuresti, in calitate de promitent - achizitor, UM 0461 Bucuresti și UM 0418 București în calitate de promitenți - beneficiari-plătitori si ofertantul declarat castigator, in calitate de promitent - prestator.
Interne Kennung: 87/13624359/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50730000 Reparatur und Wartung von Kühlgruppen
5. Los
Los: LOT-0025
Titel: Servicii de mentenanta la echipamentele DAIKIN - Bucuresti
Beschreibung: Servicii de mentenanţă la echipamentele DAIKIN din Bucuresti conform caietului de sarcini. Cantitatea minima si maxima a unui contract subsecvent este cea prevazuta in anexele nr. 1,2,3 la caietul de sarcini. Frecvența de atribuire a contractelor subsecvente - anual. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0020
Titel: Servicii de mentenanţă la echipamentele CLINT - Constanța
Beschreibung: Servicii de mentenanţă la echipamentele CLINT din Constanța conform caietului de sarcini. Cantitatea minima si maxima a unui contract subsecvent este cea prevazuta in anexele nr. 1,2,3 la caietul de sarcini. Frecvența de atribuire a contractelor subsecvente - anual. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0024
Titel: Servicii de mentenanţă la echipamentele LG - Constanța
Beschreibung: Servicii de mentenanţă la echipamentele LG din Constanța conform caietului de sarcini. Cantitatea minima si maxima a unui contract subsecvent este cea prevazuta in anexele nr. 1,2,3 la caietul de sarcini. Frecvența de atribuire a contractelor subsecvente - anual. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0026
Titel: Servicii de mentenanţă la echipamentele SALDA - București
Beschreibung: Servicii de mentenanţă la echipamentele SALDA din București, conform caietului de sarcini. Cantitatea minima si maxima a unui contract subsecvent este cea prevazuta in anexele nr. 1,2,3 la caietul de sarcini. Frecvența de atribuire a contractelor subsecvente - anual. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0027
Titel: Servicii de mentenanţă la echipamentele HYUNDAI
Beschreibung: Servicii de mentenanţă la echipamentele HYUNDAI din București, conform caietului de sarcini. Cantitatea minima si maxima a unui contract subsecvent este cea prevazuta in anexele nr. 1,2,3 la caietul de sarcini. Frecvența de atribuire a contractelor subsecvente - anual. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 5