See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Pełnienie funkcji Inwestora Zastępczego przy realizacji przebudowy, nadbudowy i remontu konserwatorskiego wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynków położonych przy ul. Ogrodowej 24 w Łodzi
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na wykonaniu obowiązków Inwestora Zastępczego w zakresie nadzoru nad realizacją inwestycji pn. „Przebudowa, nadbudowa i remont konserwatorski wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynków położonych przy ul. Ogrodowej 24 w Łodzi” oraz rozliczeniu ww. inwestycji w zakresie rzeczowym i finansowym. Szczegółowy opis zawiera załącznik nr 8 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia oraz załącznik nr 9 do SWZ – Projekt Umowy.
Interne Kennung: BZZ.2291.5.23
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71520000 Bauaufsicht
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na wykonaniu obowiązków Inwestora Zastępczego w zakresie nadzoru nad realizacją inwestycji pn. „Przebudowa, nadbudowa i remont konserwatorski wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynków położonych przy ul. Ogrodowej 24 w Łodzi” oraz rozliczeniu ww. inwestycji w zakresie rzeczowym i finansowym. Zakres zamówienia obejmuje trzy etapy: Etap I – Kompleksowe sprawowanie nadzoru inwestorskiego nad: realizacją Inwestycji, w części dotyczącej zamówienia podstawowego realizowanego przez Wykonawcę robót (określonego w OPZ) oraz nad nadzorem autorskim, Etap II – Kompleksowe sprawowanie nadzoru inwestorskiego nad realizacją Inwestycji, w części dotyczącej poszczególnych zadań w ramach prawa opcji (określonych w § 6 ust. 3 pkt 2) projektu umowy), realizowanych przez Wykonawcę robót budowlanych (po złożeniu oświadczenia woli przez Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji w zakresie danego zadania). Etap III – Rozliczenie Inwestycji w zakresie rzeczowym i finansowym. Ten etap uznaje się za zakończony wraz z podpisaniem ostatecznego protokołu odbioru przedmiotu umowy, co jest jednoznaczne z wykonaniem przedmiotu umowy i uznaniem przez Zamawiającego za należycie wykonany. Zakres zamówienia będzie realizowany z podziałem na: 1) zamówienie podstawowe (Etap I i III), tj. nadzór inwestorski nad inwestycją (realizowaną przez Wykonawcę robót budowlanych), której przedmiotem jest: a) przebudowa, nadbudowa i remont konserwatorski wraz ze zmianą sposobu użytkowania istniejącego budynku mieszkalnego wielorodzinnego na mieszkalno-usługowo-biurowy oraz hostel (w części niezbędnej do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego), b) wzmocnienie konstrukcji istniejących fundamentów budynków położonych przy Ogrodowej 24 w Łodzi na działkach 2/3, 1/11 i 29/6 w obrębie S-1, c) budowa budynku techniczno-gospodarczego wraz z trafostacją oraz instalacjami wewnętrznymi, d) rozbiórka dwóch budynków gospodarczych, e) w ramach prac na terenie podwórka: przebudowa utwardzeń, nowe nasadzenia (z wyłączeniem realizacji zielonych ścian), budowa małej architektury, f) przebudowa oraz budowa zewnętrznych instalacji kanalizacji, prądu, wody i C.O., niezbędnych do funkcjonowania obiektów, zgodnie z jego przeznaczeniem, g) dostawy niezbędnych urządzeń wraz z ich instalacją i uruchomieniem (w części niezbędnej do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego), h) zawiadomienie organów nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy i uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie dla całej inwestycji, oraz rozliczenie Inwestycji w zakresie rzeczowym i finansowym (wraz ze zrealizowanym prawem opcji). 2) prawo opcji (Etap II), w ramach którego przewidziano nadzór inwestorski nad wykończeniem ww. budynku oraz realizacją zielonych ścian, w podziale na zadania: a) nadzór nad wykończeniem części mieszkalnej budynku mieszkalno-usługowo-biurowego, b) nadzór nad wykończeniem części hostelowej budynku mieszkalno-usługowo-biurowego, c) nadzór nad wykończeniem części biurowej budynku mieszkalno-usługowo-biurowego, d) nadzór nad wykończeniem lokali użytkowych i gastronomicznych budynku mieszkalno-usługowo-biurowego, e) nadzór nad wykończeniem części wspólnych budynku mieszkalno-usługowo-biurowego, f) nadzór nad realizacją zielonych ścian w ramach zagospodarowania terenu. 3. Stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę, podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, w rozumieniu ustawy z dnia 26.06.1974r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2022r. poz. 1510 z późn. zm.), osób wykonujących następujące rodzaje czynności związane z realizacją zamówienia: - rozliczanie inwestycji. Powyższy wymóg dotyczy również Podwykonawców i dalszych Podwykonawców, którzy będą realizowali Przedmiot Umowy. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 8 do SWZ oraz zapisami projektu umowy zawartymi w Załączniku nr 9 do SWZ
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71244000 Kalkulation und Überwachung der Kosten, 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71530000 Beratung im Bauwesen, 71540000 Bauverwaltungsleistungen, 71541000 Projektmanagement im Bauwesen, 71630000 Technische Kontrolle und Tests, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 6. Zamawiający przewidywał skorzystanie z prawa opcji na podstawie art. 441 i zapisów projektu umowy. Zakres prawa opcji obejmuje nadzór inwestorski nad wykończeniem budynku oraz realizacją zielonych ścian, w podziale na zadania: a) nadzór nad wykończeniem części mieszkalnej budynku mieszkalno-usługowo-biurowego, b) nadzór nad wykończeniem części hostelowej budynku mieszkalno-usługowo-biurowego, c) nadzór nad wykończeniem części biurowej budynku mieszkalno-usługowo-biurowego, d) nadzór nad wykończeniem lokali użytkowych i gastronomicznych budynku mieszkalno-usługowo-biurowego, e) nadzór nad wykończeniem części wspólnych budynku mieszkalno-usługowo-biurowego, f) nadzór nad realizacją zielonych ścian w ramach zagospodarowania terenu. Uwaga: 1) usługi objęte prawem opcji będą realizowane w terminie realizacji umowy; 2) przesłanki skorzystania z prawa opcji zostały zawarte w projekcie umowy; 3) realizacja zakresu zamówienia objętego prawem opcji nie powoduje zmiany umowy; 4) warunkiem uruchomienia zamówienia objętego opcją jest złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji (złożenie oświadczenia, o którym mowa w §1 ust. 5 projektu umowy) w określonym przez niego zakresie, przy czym Wykonawca jest obowiązany do jego wykonania; 5) opcja ma charakter fakultatywny, co oznacza, iż w razie nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o wykonanie tego zakresu zamówienia. Brak złożenia przez Zamawiającego oświadczenia wyraźnie wyrażającego jego wolę w tym zakresie, powoduje, że Wykonawca zwolniony jest z wykonania zamówienia opcjonalnego; 6) podstawą do ustalenia wynagrodzenia Wykonawcy za usługi zlecone w ramach opcji będą ceny wskazane w Formularzu cenowym – załącznik 1a do SWZ oraz faktycznie zrealizowane usługi w ramach opcji.