636111-2025 - Wettbewerb
Niederlande – Dienstleistungen des Sozialwesens und zugehörige Dienstleistungen – Kansrijk Venlo (Sociale Basis/Voorliggend Veld)
Auftragsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKansrijk Venlo (Sociale Basis/Voorliggend Veld)
BeschreibungKansrijk Venlo is een opdracht voor maatschappelijke ondersteuning van inwoners van -9 maanden tot 100+ jaar. De ondersteuning is integraal, laagdrempelig en sluit aan bij de leefwereld van inwoners. Het doel is dat mensen, individueel of samen met hun netwerk, (weer) in staat zijn om eigen regie te voeren over hun leven. Daarbij zetten we in op verbinding, preventie, collectieve oplossingen en het versterken van de eigen kracht van de inwoner en diens omgeving. Met deze opdracht willen we een beweging in gang zetten waarin we nog meer lichte ondersteuningsvragen binnen Kansrijk Venlo oppakken. Dit geldt voor kinderen, jeugdigen, opvoeders, volwassenen en ouderen. Zo bouwen we samen aan een inclusieve, preventieve en toekomstbestendige aanpak die aansluit bij wat inwoners nodig hebben in hun eigen omgeving, op hun eigen tempo, en met hun eigen netwerk als vertrekpunt. De ondersteuning binnen Kansrijk Venlo is er nadrukkelijk voor alle inwoners. De gemeente Venlo werkt in deze opdracht met een lumpsumfinanciering (inclusief BTW). Dat betekent dat de Opdrachtnemer binnen het overeengekomen (deel)budget ruimte krijgt om de inzet flexibel, effectief en doelgericht vorm te geven. Van de Opdrachtnemer wordt verwacht dat hij transparant rapporteert over de besteding van middelen in relatie tot de maatschappelijke resultaten. De inzet en opdrachten in het kader van deze aanbesteding zijn gebaseerd op de jaarlijkse gemeentelijke begroting. Deze wordt doorgaans tussen oktober en begin november vastgesteld door de gemeenteraad. De begroting is opgebouwd op basis van de beschikbare Rijksmiddelen en gemeentelijke keuzes en wordt elk jaar opnieuw bepaald. Na vaststelling van de begroting zal de gemeente het beschikbare budget voor het komende jaar actief communiceren met de gecontracteerde partij(en). Bij de opdracht Kansrijk Venlo horen fysieke locaties. Uitgangspunt is dat de huisvestigingslasten voor rekening zijn van de inschrijvende partij. Uitzondering hierop is de huisvestiging van de huidige 10 Open Inloop locaties (Perceel 1) deze neemt de gemeente Venlo vooralsnog voor haar rekening. Perceel 1 (alle genoemde bedragen zijn inclusief BTW) - Voor het jaar 2026 is een gemaximeerd budget van € 6.986.318, - beschikbaar voor perceel 1 (Kansrijk Samenleven). De opdracht start echter met een beschikbaar budget van € 6.374.080, -. - Binnen dit bedrag is minimaal € 300.000, - gereserveerd voor de overgang van begeleiding individueel en dagbesteding Wmo naar het voorliggend veld. - Afhankelijk van de behaalde resultaten, in het bijzonder de mate waarin sprake is van een succesvolle instroom in Kansrijk Samenleven, kan het budget gedurende het jaar gefaseerd worden verhoogd met maximaal € 612.238, - tot het gemaximaliseerde bedrag van € 6.986.318, -. De eventuele ophoging is gekoppeld aan de gemonitorde voortgang en resultaatrealisatie. Het totaalbudget is inclusief intakecapaciteit, ontwikkeling en innovatie, en éénop-één begeleiding. Perceel 2 (alle genoemde bedragen zijn inclusief BTW) Voor het jaar 2026 is een budget van € 924.650, - beschikbaar. Binnen dit bedrag is het verplicht om 3500 aantal uur te reserveren voor de inzet van straatcoaches. Deze inzet betreft een vooraf afgestemd aantal uren dat moet worden ingezet op straatniveau, gericht op aanwezigheid, signalering en activering van jongeren in kwetsbare posities. Voorbehoud financiering Perceel 2 vanuit Preventie met Gezag Een deel van de financiering van deze opdracht is gekoppeld aan de Rijksregeling Preventie met Gezag. Dit betreft onder andere middelen voor specialistisch jongerenwerk en jongerenwerk op school. Op het moment van publiceren van deze aanbesteding heeft gemeente Venlo nog geen definitieve beschikking ontvangen vanuit het Rijk. Er zijn op dit moment geen signalen dat deze beschikking zal uitblijven. De verwachting is dat we voor het einde van dit jaar hier definitief uitsluitsel over krijgen. Gemeente Venlo houdt daarom het recht voor om het budget met een maximaal van €192.000,- te verlagen indien de Rijksbijdrage alsnog niet wordt toegekend. In dat geval zal de gemeente in overleg met de gecontracteerde partij bezien welke onderdelen (tijdelijk) worden bijgesteld binnen de opdrachtuitvoering.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zentrale Elemente des VerfahrensHet doel van de aanbestedingsprocedure is het op een transparante wijze afsluiten van één overeenkomst per perceel met een kwalitatief goede dienstverlener.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85300000 Dienstleistungen des Sozialwesens und zugehörige Dienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85000000 Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens
5. Los
LosLOT-0001
TitelPerceel 1: Kansrijk Samenleven
BeschreibungPerceel 1 vormt de ruggengraat van de sociale basis. Het betreft een brede opdracht gericht op het versterken van inwoners, wijken, buurten en gemeenschappen, zodat inwoners (weer) mee kunnen doen, regie ervaren over hun leven en zich verbonden en verantwoordelijk voelen voor de eigen leefomgeving. Kansrijk Samenleven draait om vertrouwen, stimuleren van gemeenschapskracht, preventie en collectieve ondersteuning, met ruimte voor tijdelijk individueel maatwerk waar nodig. Zij richt zich hierbij op het versterken van veerkracht, mentale gezondheid, zingeving, meedoen en dagelijks functioneren, in verbinding met de leefwereld en het netwerk van de inwoner. Ondersteuning binnen dit perceel is zoveel mogelijk wijkgericht georganiseerd en sluit aan bij de leefwereld van inwoners. In sommige situaties is een wijkoverstijgende aanpak gewenst. Partners opereren zichtbaar in wijken, bouwen netwerken met inwoners, informele initiatieven en professionele partijen, en dragen actief bij aan sociale samenhang en gezondheid in de wijk. De gemeente Venlo werkt in deze opdracht met een lumpsumfinanciering (inclusief BTW). Dat betekent dat de Opdrachtnemer binnen het overeengekomen (deel)budget ruimte krijgt om de inzet flexibel, effectief en doelgericht vorm te geven. Van de Opdrachtnemer wordt verwacht dat hij transparant rapporteert over de besteding van middelen in relatie tot de maatschappelijke resultaten. De inzet en opdrachten in het kader van deze aanbesteding zijn gebaseerd op de jaarlijkse gemeentelijke begroting. Deze wordt doorgaans tussen oktober en begin november vastgesteld door de gemeenteraad. De begroting is opgebouwd op basis van de beschikbare Rijksmiddelen en gemeentelijke keuzes en wordt elk jaar opnieuw bepaald. Na vaststelling van de begroting zal de gemeente het beschikbare budget voor het komende jaar actief communiceren met de gecontracteerde partij(en). Bij de opdracht Kansrijk Venlo horen fysieke locaties. Uitgangspunt is dat de huisvestigingslasten voor rekening zijn van de inschrijvende partij. Uitzondering hierop is de huisvestiging van de huidige 10 Open Inloop locaties (Perceel 1) deze neemt de gemeente Venlo vooralsnog voor haar rekening. Perceel 1 (alle genoemde bedragen zijn inclusief BTW) - Voor het jaar 2026 is een gemaximeerd budget van € 6.986.318, - beschikbaar voor perceel 1 (Kansrijk Samenleven). De opdracht start echter met een beschikbaar budget van € 6.374.080, -. - Binnen dit bedrag is minimaal € 300.000, - gereserveerd voor de overgang van begeleiding individueel en dagbesteding Wmo naar het voorliggend veld. - Afhankelijk van de behaalde resultaten, in het bijzonder de mate waarin sprake is van een succesvolle instroom in Kansrijk Samenleven, kan het budget gedurende het jaar gefaseerd worden verhoogd met maximaal € 612.238, - tot het gemaximaliseerde bedrag van € 6.986.318, -. De eventuele ophoging is gekoppeld aan de gemonitorde voortgang en resultaatrealisatie. Het totaalbudget is inclusief intakecapaciteit, ontwikkeling en innovatie, en éénop-één begeleiding.
Interne Kennung1
Optionen
Beschreibung der Optionen......
LosLOT-0002
TitelPerceel 2: Kansrijk Jongerenwerk
BeschreibungIn deze opdracht kiest de gemeente Venlo nadrukkelijk voor een vernieuwde benadering van jongerenwerk. Waar voorheen de verschillende vormen van inzet los van elkaar werden georganiseerd, brengen we deze nu samen in één opdracht. Daarmee ontstaat een krachtig en samenhangend geheel waarin preventie, vroegsignalering en perspectief voor jongeren centraal staan. Het jongerenwerk binnen Kansrijk Venlo beweegt zich langs verschillende niveaus van de interventieladder: van laagdrempelig en preventief door het regulier jongerenwerk (inclusief jongerenwerk op school) naar signaalgericht waarin ook straatcoaches een rol hebben. Voor een kleine groep jongeren is een meer probleemgerichte aanpak nodig door specialistisch jongerenwerk. Binnen dit veld is onderlinge afstemming vanzelfsprekend en wordt snel geschakeld tussen de treden, zodat jongeren op het juiste moment de juiste ondersteuning krijgen. Niet ieder team afzonderlijk, maar één herkenbaar team jongerenwerk met verschillende expertises dat samen optrekt, leert en bijstuurt. Voor jongeren en partners is er zo één gezicht naar buiten, met duidelijke lijnen, heldere aanspreekpunten en gedeeld eigenaarschap. Drie treden van de interventieladder - Regulier jongerenwerk en jongerenwerk op school (onderste trede) Het regulier jongerenwerk vormt de basis van het veld en wordt aangevuld met jongerenwerk op school. Jongerenwerkers zijn aanwezig in de leefwereld van jongeren op straat, school, verenigingen en online. Zij werken niet-probleemgericht, met nadruk op ontmoeting, talentontwikkeling, leefstijlpreventie en het versterken van sociale netwerken. Hun inzet draagt bij aan het tijdig signaleren van risico’s, maar richt zich primair op het normaliseren, stimuleren en versterken van de mogelijkheden van jongeren. Door de aanwezigheid op school wordt bovendien de verbinding gelegd tussen thuis, school en wijk, waardoor vroegtijdig kan worden ingespeeld op signalen en jongeren sneller passende ondersteuning ontvangen. - Straatcoaches en (specialistisch) jongerenwerk met signalerende functie (middelste trede) Op de tweede trede bevindt zich de inzet die signaalgericht en begrenzend werkt. Straatcoaches en jongerenwerkers zijn zichtbaar aanwezig in de openbare ruimte en op plekken waar jongeren samenkomen. Zij signaleren risico’s, bieden nabijheid en duidelijkheid, spreken jongeren aan op gedrag en leggen actief verbinding met positieve alternatieven. Deze inzet is gericht op het voorkomen van afglijden en het versterken van sociale normen en kansen, in nauwe samenwerking met veiligheidspartners, scholen en wijknetwerken. - Specialistisch jongerenwerk (bovenste trede) De bovenste trede is gericht op probleemgerichte interventies voor een kleine groep jongeren die volledig vastlopen in de maatschappij of jongeren die dreigen af te glijden richting overlast, criminaliteit of ondermijning (de zgn. 2%). Specialistisch jongerenwerk richt zich op het herstellen van perspectief, het bieden van alternatieve routes en het voorkomen van (verdere) afglijding in (ondermijnende) criminaliteit. De inzet is intensief, integraal en afhankelijk van de vraag in samenwerking met partners binnen veiligheid, zorg en onderwijs De gemeente Venlo werkt in deze opdracht met een lumpsumfinanciering (inclusief BTW). Dat betekent dat de Opdrachtnemer binnen het overeengekomen (deel)budget ruimte krijgt om de inzet flexibel, effectief en doelgericht vorm te geven. Van de Opdrachtnemer wordt verwacht dat hij transparant rapporteert over de besteding van middelen in relatie tot de maatschappelijke resultaten. De inzet en opdrachten in het kader van deze aanbesteding zijn gebaseerd op de jaarlijkse gemeentelijke begroting. Deze wordt doorgaans tussen oktober en begin november vastgesteld door de gemeenteraad. De begroting is opgebouwd op basis van de beschikbare Rijksmiddelen en gemeentelijke keuzes en wordt elk jaar opnieuw bepaald. Na vaststelling van de begroting zal de gemeente het beschikbare budget voor het komende jaar actief communiceren met de gecontracteerde partij(en). Voor het jaar 2026 is een budget van € 924.650, - beschikbaar. Binnen dit bedrag is het verplicht om 3500 aantal uur te reserveren voor de inzet van straatcoaches. Deze inzet betreft een vooraf afgestemd aantal uren dat moet worden ingezet op straatniveau, gericht op aanwezigheid, signalering en activering van jongeren in kwetsbare posities. Voorbehoud financiering Perceel 2 vanuit Preventie met Gezag: Een deel van de financiering van deze opdracht is gekoppeld aan de Rijksregeling Preventie met Gezag. Dit betreft onder andere middelen voor specialistisch jongerenwerk en jongerenwerk op school. Op het moment van publiceren van deze aanbesteding heeft gemeente Venlo nog geen definitieve beschikking ontvangen vanuit het Rijk. Er zijn op dit moment geen signalen dat deze beschikking zal uitblijven. De verwachting is dat we voor het einde van dit jaar hier definitief uitsluitsel over krijgen. Gemeente Venlo houdt daarom het recht voor om het budget met een maximaal van €192.000,- te verlagen indien de Rijksbijdrage alsnog niet wordt toegekend. In dat geval zal de gemeente in overleg met de gecontracteerde partij bezien welke onderdelen (tijdelijk) worden bijgesteld binnen de opdrachtuitvoering.
Interne Kennung2