2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sakkunnigt biträde till förtroendevalda revisorer
Beschreibung: Uppdraget innebär att i enlighet med gällande lagstiftning och Bräcke kommuns revisionsreglemente vara sakkunnigt biträde och stödja de förtroendevalda revisorerna i deras granskning av kommunens nämnder och styrelser samt tillhörande verksamheter.
Interne Kennung: Ref 2026/432
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79200000 Dienstleistungen im Bereich Rechnungslegung und -prüfung sowie Steuerwesen
5. Los
Los: LOT-0000
636114-2026 - Competition
Sweden – Accounting, auditing and fiscal services – Sakkunnigt biträde till förtroendevalda revisorer
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: Ref 2026/432
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79200000 Accounting, auditing and fiscal services
5. Lot
Lot: LOT-0000
636114-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Redovisning, revision och skattemässiga tjänster – Sakkunnigt biträde till förtroendevalda revisorer
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierareRef 2026/432
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000