2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przejęcie w utrzymanie, wdrożenie modyfikacji i rozwój Krajowego Punktu Dostępowego do informacji o warunkach ruchu drogowego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa utrzymania systemu informatycznego Krajowego Punktu Dostępowego (KPD) do informacji o warunkach ruchu. Ponadto w ramach zamówienia wprowadzone zostaną modyfikacje zapewniające zgodność KPD z aktami delegowanymi Unii Europejskiej. Możliwy będzie także rozwój systemu w związku z identyfikowanymi potrzebami w toku realizacji umowy. Funkcjonalność KPD służy głównie publicznym zarządcom dróg, koncesjonariuszom autostrad płatnych, dostawcom usług i nadawcom specjalizującym się w przekazywaniu informacji o ruchu, którzy dostarczają kierowcom i innym użytkownikom dróg informacje o utrudnieniach w ruchu drogowym. KPD działa w modelu usługowym – usługa świadczona przez Wykonawcę na rzecz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad użytkuje KPD w modelu SaaS (ang. Software as a Service). KPD udostępnia dla Dostawców i Odbiorców Danych usługę pobierania i dodawania danych o utrudnieniach ruchu na drogach. KPD korzysta z usługi danych plikowych udostępnianych przez GDDKiA.
Interne Kennung: DPZ.DPZ-4.2421.17.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1.Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2.Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą m. in. oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3.W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4.W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa oświadczenie dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5.W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ. 6. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1) lit. a)-b), pkt 2) i 7) lit. a)-d) rozporządzenia MRiPT z dnia 23.12.2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy. 7. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 6 powyżej. 8. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostepniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozporządzenia, o którym mowa w pkt 6 powyżej. 9. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia dotychczasowemu wykonawcy usług zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, polegających na powtórzeniu podobnych usług, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego. Zamawiający przewiduje możliwość rozszerzenia zamówienia o dodatkowe usługi w ramach zastosowania prawa opcji. Zasady uruchomienia i rozliczenia prawa opcji zostały określone w Tomie II i III SWZ. 10.Zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie zakazuje się wykonywania zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektywy 2014/24/UE, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia. 11.Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Pzp jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 12. Realizując obowiązek, o którym mowa w art. 24 ust. 6 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów (Dz. U. 2024 poz. 928), informujemy, że w Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad funkcjonuje „Wewnętrzna procedura dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych”. Celem wprowadzenia procedury jest umożliwienie dokonywania zgłoszeń osobom fizycznym, które uzyskały informacje o naruszeniu prawa w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w kontekście związanym z pracą. Przekazanie rzetelnego zgłoszenia pozwoli wykryć naruszenie prawa oraz podjąć właściwe działania następcze, przyczyniając się do poprawy funkcjonowania Urzędu. Szczegółowe informacje dotyczące sposobów dokonywania zgłoszeń wewnętrznych oraz funkcjonowania procedury dostępne są na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w zakładce „procedura zgłoszeń wewnętrznych".
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72262000 Software-Entwicklung, 72263000 Software-Implementierung, 72415000 Internetseitenbetreiberdienste, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa utrzymania systemu informatycznego Krajowego Punktu Dostępowego (KPD) do informacji o warunkach ruchu. Ponadto w ramach zamówienia wprowadzone zostaną modyfikacje zapewniające zgodność KPD z aktami delegowanymi Unii Europejskiej. Możliwy będzie także rozwój systemu w związku z identyfikowanymi potrzebami w toku realizacji umowy. Funkcjonalność KPD służy głównie publicznym zarządcom dróg, koncesjonariuszom autostrad płatnych, dostawcom usług i nadawcom specjalizującym się w przekazywaniu informacji o ruchu, którzy dostarczają kierowcom i innym użytkownikom dróg informacje o utrudnieniach w ruchu drogowym. KPD działa w modelu usługowym – usługa świadczona przez Wykonawcę na rzecz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad użytkuje KPD w modelu SaaS (ang. Software as a Service). KPD udostępnia dla Dostawców i Odbiorców Danych usługę pobierania i dodawania danych o utrudnieniach ruchu na drogach. KPD korzysta z usługi danych plikowych udostępnianych przez GDDKiA
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72262000 Software-Entwicklung, 72262000 Software-Entwicklung, 72415000 Internetseitenbetreiberdienste, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość rozszerzenia zamówienia o dodatkowe usługi w ramach zastosowania prawa opcji. Zasady uruchomienia i rozliczenia prawa opcji zostały określone w Tomie II i III SWZ.