636157-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Biochemische Analysegeräte – Achiziționarea unui sistem automat de identificare microbiană prin metoda MALDI-TOF pentru dotarea Spitalului Clinic Filantropia
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziționarea unui sistem automat de identificare microbiană prin metoda MALDI-TOF pentru dotarea Spitalului Clinic Filantropia
Beschreibung: Obiectul achizitiei constă în atribuirea contractului de achiziție publică ce are ca obiect achiziționarea unui sistem automat de identificare microbiană prin metoda MALDI-TOF pentru dotarea Spitalului Clinic Filantropia, în conformitate cu prevederile caietului de sarcini.
Interne Kennung: 4532388/2026/13
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38434500 Biochemische Analysegeräte
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Achiziționarea unui sistem automat de identificare microbiană prin metoda MALDI-TOF (1 bucată) pentru dotarea Spitalului Clinic Filantropia, în conformitate cu prevederile caietului de sarcini, inclusiv livrarea, instalarea, punerea în funcțiune și testarea echipamentului, instruirea personalului utilizator și serviciile de garanție, mentenanță (corectivă, preventivă și evolutivă) și suport tehnic în perioada de garanție, al căror cost este inclus în prețul ofertat. Piesele de schimb și consumabilele post-garanție, precum și serviciile de mentenanță/suport tehnic ulterioare expirării garanției nu fac obiectul prezentei achiziții.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50421000 Reparatur und Wartung von medizinischen Einrichtungen, 51500000 Installation von Maschinen und Geräten, 80530000 Berufsausbildung