See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Rytel w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa, selekcji i nasiennictwa oraz pozostałe prace związane z gospodarką leśną do wykonania na terenie Nadleśnictwa Rytel w roku 2026.
Interne Kennung: ZG1.270.10.2025
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77231800 Führung von Waldbaumschulen, 77231800 Führung von Waldbaumschulen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet I – zagospodarowanie lasu, pozyskanie i zrywka drewna – leśnictwo Funka oraz Krojanty
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa, selekcji i nasiennictwa oraz pozostałe prace związane z gospodarką leśną do wykonania na terenie Nadleśnictwa Rytel w roku 2026 - Leśnictwo Funka oraz Krojanty
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77231800 Führung von Waldbaumschulen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet II – zagospodarowanie lasu, pozyskanie i zrywka drewna – leśnictwo Kopernica, Młynki oraz Jakubowo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa, selekcji i nasiennictwa oraz pozostałe prace związane z gospodarką leśną do wykonania na terenie Nadleśnictwa Rytel w roku 2026 - Leśnictwa Kopernica, Młynki (Numery oddziałów leśnictwa Młynki: 68-77, 84-97, 113-121) oraz Jakubowo (Numery oddziałów leśnictwa Jakubowo: 98-106, 122-138B, 158-164, 187-191).
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet III – zagospodarowanie lasu, pozyskanie i zrywka drewna – leśnictwo Powałki oraz Turowiec
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa, selekcji i nasiennictwa oraz pozostałe prace związane z gospodarką leśną do wykonania na terenie Nadleśnictwa Rytel w roku 2026 - Leśnictwo Powałki oraz Turowiec
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet IV – zagospodarowanie lasu, pozyskanie i zrywka drewna – leśnictwo Wolność, Kosowa Niwa oraz Jakubowo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa, selekcji i nasiennictwa oraz pozostałe prace związane z gospodarką leśną do wykonania na terenie Nadleśnictwa Rytel w roku 2026 - Leśnictwa Wolność, Kosowa Niwa oraz Jakubowo (Numery oddziałów leśnictwa Jakubowo: 216-218, 262-264, 329-331, 390).
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet V – zagospodarowanie lasu, pozyskanie i zrywka drewna – leśnictwo Jaty, Jeziorko, Mylof oraz Młynki
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa, selekcji i nasiennictwa oraz pozostałe prace związane z gospodarką leśną do wykonania na terenie Nadleśnictwa Rytel w roku 2026 - Leśnictwa Jaty, Jeziorko, Mylof oraz Młynki (Numery oddziałów leśnictwa Młynek: 52-67).
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet VI – zagospodarowanie lasu, pozyskanie i zrywka drewna – leśnictwo Lutom oraz Żukowo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa, selekcji i nasiennictwa oraz pozostałe prace związane z gospodarką leśną do wykonania na terenie Nadleśnictwa Rytel w roku 2026 - Leśnictwo Lutom oraz Żukowo
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet VII – Obsługa Wyłuszczarni Nasion, Szkółki Leśnej w Klosnowie oraz zbiór szyszek z drzew stojących
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa, selekcji i nasiennictwa oraz pozostałe prace związane z gospodarką leśną do wykonania na terenie Nadleśnictwa Rytel w roku 2026 - Obsługa Wyłuszczarni Nasion, Szkółki Leśnej w Klosnowie oraz zbiór szyszek z drzew stojących
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet VIII – obsługa Punktu Alarmowo – Dyspozycyjnego (PAD) Nadleśnictwa Rytel
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa, selekcji i nasiennictwa oraz pozostałe prace związane z gospodarką leśną do wykonania na terenie Nadleśnictwa Rytel w roku 2026 - obsługa Punktu Alarmowo – Dyspozycyjnego (PAD) Nadleśnictwa Rytel