636229-2026 - Ergebnis
Rumänien – Medizinische Geräte – Achiziție dotări (Lot 1 – 9) în cadrul proiectului “„Reabilitare și modernizare Ambulatoriu Integrat de Specialitate din cadrul Spitalului Județean de Urgență Piatra Neamț”, COD SMIS 323079” - reluare Lot 2 și 9
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziție dotări (Lot 1 – 9) în cadrul proiectului “„Reabilitare și modernizare Ambulatoriu Integrat de Specialitate din cadrul Spitalului Județean de Urgență Piatra Neamț”, COD SMIS 323079” - reluare Lot 2 și 9
Beschreibung: Contractul presupune achiziția de echipamente medicale în vederea dotării cabinetelor medicale din Ambulatoriul Integrat de Specialitate din cadrul Spitalului Judeţean de Urgenţă Piatra Neamţ, fapt care va conduce la ridicarea nivelului calitativ al actului medical. Obiectul contractului îl reprezinta furnizarea dotărilor în cadrul proiectului ” Reabilitare și modernizare Ambulatoriu Integrat de Specialitate din cadrul Spitalului Judeţean de Urgenţă Piatra Neamţ” - COD SMIS 323079, după cum urmează: LOT 2 - Echipamente de laborator ce cuprinde următoarele produse: 1. Balanță analitică electronică 1xbuc.; 2. Centrifugă cu 36 poziții 1xbuc.; 3. Hotă bactereologică clasa II 1xbuc.; 4. Hotă bactereologică clasa II aproximativ 100 cm 1xbuc.; 5. Microscop binocular cu obiective de fluorescență și de imersie 4 xbuc.; 6. Sistem automat de colorare lame 1xbuc.; 7. Sistem de screening pt culturi microbiene din hemoculturi 1xbuc.; 8. Stație de turnare și preparare medii de cultură 1xbuc.. LOT 9 - Instrumente pentru blocul operator ce cuprinde următoarele produse: 1 Trusă instrumentar ginecologie 1xbuc; 2. Trusă instrumentar O.M.F. 1xbuc; 3. Trusă medicală (tensiometru = 1 bc, stetoscop = 1 bc) 1xbuc; 4. Trusă medicală (tensiometru = 1 bc, stetoscop = 1 bc, puls-oximetru = 1 bc) 1xbuc; 5. Trusă medicală (tensiometru = 1 bc, stetoscop = 1 bc, ciocan reflex = 1 bc) 1xbuc; 6. Trusă medicală (tensiometru = 1 bc, stetoscop = 1 bc, ciocan reflex = 1 bc, goniometru = 1 bc) 1xbuc; 7. Trusă medicală (tensiometru = 1 bc, stetoscop = 1 bc, termometru digital = 1 bc) 8xbuc; 8. Trusă medicală (tensiometru = 1 bc, stetoscop = 1 bc, term. digital = 1 bc, stet. obstet. = 1 bc, pelviometru = 1 bc) 1xbuc; 9. Trusă speculi vaginali 1xbuc. Specificațiile tehnice minimale aferente produselor din Lotul 2 și 9 se regăsesc în fișele tehnice anexate caietului de sarcini. NOTA: a) Termenul până la care operatorii economici pot transmite solicitări de clarificări sau informaţii suplimentare în legătură cu documentaţia de atribuire așa cum s-a menționat la secțiunea I.3 - 15 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor, conform art. 160 alin. (1) și alin. (2) din Legea nr. 98/2016. b) În măsura în care solicitările de clarificări sau informații suplimentare au fost adresate în termenul prevăzut anterior, răspunsurile autorității contractante vor fi publicate în SEAP în a 9-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor, conform art. 161 alin. (1) din Legea nr. 98/2016, autoritatea contractantă urmând să nu dea curs solicitărilor adresate prin altă modalitate de comunicare sau la un alt termen decât cel stabilit.
Interne Kennung: 2612839_2025_PAAPD1521217
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Echipamente de laborator
Beschreibung: Lotul 2 ”Echipamente de laborator” cuprinde următoarele produse: 1. Balanță analitică electronică 1xbuc.; 2. Centrifugă cu 36 poziții 1xbuc.; 3. Hotă bactereologică clasa II 1xbuc.; 4. Hotă bactereologică clasa II aproximativ 100 cm 1xbuc.; 5. Microscop binocular cu obiective de fluorescență și de imersie 4 xbuc.; 6. Sistem automat de colorare lame 1xbuc.; 7. Sistem de screening pt culturi microbiene din hemoculturi 1xbuc.; 8. Stație de turnare și preparare medii de cultură 1xbuc.. Specificațiile tehnice minimale aferente produselor din Lotul 2 se regăsesc în fișele tehnice anexate caietului de sarcini.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51410000 Installation von medizinischen Einrichtungen, 79633000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Personalentwicklung
Los: LOT-0009
Titel: Instrumente pentru blocul operator
Beschreibung: Lotul 9 ”Instrumente pentru blocul operator” cuprinde următoarele produse: 1 Trusă instrumentar ginecologie 1x buc; 2 Trusă instrumentar O.M.F. 1xbuc; 3 Trusă medicală (tensiometru = 1 bc, stetoscop = 1 bc) 1xbuc; 4 Trusă medicală (tensiometru = 1 bc, stetoscop = 1 bc, pulsoximetru = 1 bc) 1xbuc; 5 Trusă medicală (tensiometru = 1 bc, stetoscop = 1 bc, ciocan reflex = 1 bc) 1xbuc; 6 Trusă medicală (tensiometru = 1 bc, stetoscop = 1 bc, ciocan reflex = 1 bc, goniometru = 1 bc) 1xbuc; 7 Trusă medicală (tensiometru = 1 bc, stetoscop = 1 bc, termometru digital = 1 bc) 8xbuc; 8 Trusă medicală (tensiometru = 1 bc, stetoscop = 1 bc, term. digital = 1 bc, stet. obstet. = 1 bc, pelviometru = 1 bc) 1xbuc; 9 Trusă speculi vaginali 1xbuc. Specificațiile tehnice minimale aferente produselor din Lotul 9 se regăsesc în fișele tehnice anexate caietului de sarcini.
Interne Kennung: 9
Haupteinstufung (cpv): 33162200 OP-Instrumente