2. Verfahren
Verfahren
Titel: Varnostne rešitve - programska in strojna oprema
Beschreibung: Predmet tega javnega naročila je varnostna rešitve - programska in strojna oprema (v nadaljevanju: oprema) za potrebe kibernetske odpornosti naročnika, razdeljena na tri sklope, in sicer: • SKLOP 1: NOZOMI GUARDIAN • SKLOP 2: SANITIZACIJA USB NOSILCEV PODATKOV • SKLOP 3: POVEČANJE LICENČNE KAPACITETE ZA SPLUNK Vsak ponudnik lahko odda ponudbo za posamezni sklop ali vse sklope skupaj. Iz oddane ponudbe mora biti jasno razvidno, za kateri sklop oz. katere sklope se ponudba oddaja. Natančne specifikacije in zahteve naročnika za posamezni sklop so opisane v dokumentu Tehnične specifikacije in zahteve naročnika, št. 285-60/4-2026 z dne 20. 8. 2026, ki je sestavni del dokumentacije v zvezi z oddajo javnega naročila oz. razpisne dokumentacije.
Interne Kennung: 285-60
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: NOZOMI GUARDIAN
Beschreibung: Predmet sklopa 1 je razširitev obstoječe ADS rešitve proizvajalca Nozomi za nadzor in zaznavanje kibernetskih groženj v operativnem in IoT okolju - Guardian. Namen sklopa je zagotoviti zadostne zmogljivosti za obdelavo povečanega obsega podatkov ter s tem ohraniti ustrezno raven zaščite in odpornosti operativnih sistemov. Podrobnejše zahteve naročnika so dokumentu Tehnične specifikacije v točki 2.1.
Interne Kennung: 554229
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Los: LOT-0002
Titel: SANITIZACIJA USB NOSILCEV PODATKOV
Beschreibung: Predmet sklopa 2 je dobava rešitve za varno uporabo izmenljivih USB nosilcev podatkov v informacijskem in operativnem okolju. Namen sklopa je zmanjšati tveganje za kompromitacijo sistemov preko prenosnih medijev ter zagotoviti nadzorovan in varen način prenosa podatkov med različnimi okolji. Rešitev mora omogočati enostavno in varno uporabo ter delovanje brez vpliva na razpoložljivost in stabilnost obstoječih sistemov. Podrobnejše zahteve naročnika so dokumentu Tehnične specifikacije v točki 2.2.
Interne Kennung: 554230
Los: LOT-0003
Titel: POVEČANJE LICENČNE KAPACITETE ZA SPLUNK
Beschreibung: Predmet sklopa 3 je razširitev licenčne kapacitete obstoječega in že vzpostavljenega sistema Splunk, ki se uporablja za centralizirano zbiranje, obdelavo, analizo in spremljanje dnevniških ter varnostnih dogodkov informacijskih sistemov. Zaradi širitve obsega sistema, vključevanja dodatnih informacijskih virov ter posledičnega povečanja količine dnevniških podatkov obstoječa licenčna kapaciteta ne zadošča več dejanskim potrebam. Predmet naročila je zato povečanje obstoječe licenčne kapacitete za dodatnih 30 GB podatkov na dan (30 GB/dan) za obdobje od 1.11.2026 do vključno 31.5.2027. Pri tem naročilu ne gre za vzpostavitev novega SIEM sistema, temveč za razširitev licenciranja že implementiranega in operativnega okolja Splunk, s čimer se zagotavlja zadostna kapaciteta za nadaljnje vključevanje podatkovnih virov, ter nemoteno izvajanje centraliziranega spremljanja in analize varnostnih dogodkov. Podrobnejše zahteve naročnika so dokumentu Tehnične specifikacije v točki 2.3.
Interne Kennung: 554231
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 285-60
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 48000000 Software package and information systems
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: NOZOMI GUARDIAN
Internal identifier: 554229
Additional classification (cpv): 48000000 Software package and information systems
Lot: LOT-0002
Internal identifier: 554230
Lot: LOT-0003
Internal identifier: 554231