See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare motorină, cu transport inclus la punctul de lucru al autorității contractante
Beschreibung: Autoritatea contractantă intenționează să inițieze o procedură de achiziție publică în vederea încheierii unui acord-cadru, pe o perioadă de 4 ani, pentru: „Furnizare motorină, cu transport inclus la punctul de lucru al autorității contractante" Obiectivul principal este asigurarea unui flux continuu de motorină Euro 5 pentru flota de autovehicule a autorității contractante. Furnizorul va asigura transportul motorinei la punctul de lucru al autorității contractante din Strada Horea, Cloșca și Crișan, nr. 5, Focșani, Jud. Vrancea. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire. În măsura în care solicitările de clarificare sunt primite cu cel puțin 20 zile înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor, autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor acestor solicitări de clarificare în a 10-a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 25616767/2025/3
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134200 Dieselkraftstoff
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Autoritatea contractantă intenționează să inițieze o procedură de achiziție publică în vederea încheierii unui acord-cadru, pe o perioadă de 4 ani, pentru furnizarea de motorină Euro 5 necesară desfășurării activităților curente. Obiectivul principal este asigurarea unui flux continuu de carburanți auto pentru flota de autovehicule a autorității contractante. Estimări privind valoarea minimă și maximă a acordului – cadru și a contractelor subsecvente - Valoarea estimată maximă a acordului – cadru ce urmează a fi încheiat este de 3.966.942,15 lei fără TVA, corespunzând cantităților maxime de produse care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord – cadru; - Valoarea estimată minimă a acordului – cadru ce urmează a fi încheiat este de 396.694,21 lei fără TVA, corespunzând cantităților minime de produse care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord – cadru; - Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 1.190.082,64 lei fără TVA, corespunzând cantităților maxime de produse care ar putea fi solicitate pe durata de derulare a unui contract subsecvent; - Valoarea estimată a celui mai mic contract subsecvent este de 66.115,70 lei fără TVA, corespunzând cantităților minime de produse care ar putea fi solicitate pe durata de derulare a unui contract subsecvent.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung