636399-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Straßeninstandhaltungsarbeiten – Lucrări de reparații străzi prin îmbrăcăminți asfaltice, aducerea la cotă a căminelor și a gurilor de scurgere aferente
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Lucrări de reparații străzi prin îmbrăcăminți asfaltice, aducerea la cotă a căminelor și a gurilor de scurgere aferente
Beschreibung: Obiectul achiziției îl constituie executarea lucrărilor de reparații ale străzilor aflate în administrarea Municipiului Câmpina, prin îmbrăcăminți asfaltice, precum și executarea lucrărilor asociate de aducere la cotă a capacelor căminelor și grătarelor gurilor de scurgere, înlocuirea acestora când este necesar, lucrări la borduri, straturi de fundație și suport, colmatarea fisurilor, lucrări din beton și asigurarea semnalizării rutiere temporare. În baza acordului-cadru vor fi atribuite contracte subsecvente fără reluarea competiției, în funcție de necesitățile efectiv constatate, prioritățile tehnice, amplasamentele stabilite și fondurile bugetare aprobate. Pot fi contractate exclusiv categoriile de lucrări aferente pozițiilor P1–P6, P9–P17, P19–P32 și P35–P36 din Anexa nr. 1 și din Caietul de sarcini. Pozițiile omise nu fac parte din obiectul acordului-cadru și nu se renumerotează. Cantitățile minime sunt estimative și nu constituie o obligație de achiziție. Cantitățile maxime și valoarea maximă reprezintă limitele superioare ale acordului-cadru. Autoritatea contractantă nu garantează atribuirea unui număr minim de contracte subsecvente, a unei valori minime sau a unei frecvențe minime anuale. La lucrările de frezare și asfaltare, contractantul va putea executa simultan lucrări pe cel mult trei străzi, în condițiile Caietului de sarcini. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 20 zile. În măsura în care solicitările de clarificări sau informații suplimentare au fost adresate în termenul stabilit prin anunțul de participare, Autoritatea Contractantă va publica răspunsul consolidat în mod clar și complet cu cel puțin 11 zile înainte de termenul-limită stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 2843272_2026_PAAPD1637778
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233141 Straßeninstandhaltungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Se va încheia un acord-cadru cu un singur operator economic, pentru 36 de luni, fără reluarea competiției. Contractele subsecvente se atribuie în funcție de necesitățile reale, prioritățile tehnice și fondurile aprobate, cu respectarea prețurilor unitare, cerințelor tehnice și angajamentelor stabilite prin acordul-cadru. Cantitățile minime și maxime aferente întregului acord-cadru sunt cele din Anexa nr. 1. Cel mai mare contract subsecvent este dimensionat prin raportare la cantitățile maxime aferente anului II și are valoarea estimată de 12.973.223,54 lei fără TVA.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233142 Straßenausbesserungsarbeiten
636399-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 2843272_2026_PAAPD1637778
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45233141 Road-maintenance works
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45233142 Road-repair works