2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vartiointipalvelut: Vaasan keskussairaala
Beschreibung: Hankinnan kohteena on vartiointipalveluiden hankinta Vaasan keskusairaalan alueelle (Hietalahdenkatu 2-6). Hankittava palvelu kattaa sairaa-alueen paikallisivartioinnin 24/7/365 palveluna. Tarkemmat palvelua koskevat tiedot ja ehdot ovat esitetty tarjouspyynnön liitteessä. Hankinnan sopimuskausi alkaa 1.1.2027 ja varsinainen sopimuskausi on voimassa kaksi (2) vuotta 31.12.2028 saakka. Sopimukseen sisältyy optio, jolla sopimuskautta voidaan jatkaa yhdellä (1) vuodella 31.12.2029 saakka. Tämä hankintailmoitus ja tarjouspyyntö on uusi julkaisu aiemmin keskeytetystä hankinnasta.
Interne Kennung: HANK26/MS011-2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankintamenettelynä käytetään avointa menettelyä. Menettelyyn voivat osallistua kaikki halukkaat tarjoajat. Tarjousten määräajan umpeutumisen jälkeen Tilaaja avaa tarjoukset ja tarkistaa niittten soveltuvuuden ja tarjouspyynnön mukaisuuden. Soveltuvista ja tarjouspyynnön mukaisista päätöksistä valitaan tarjouspyynnön valintaperusteiden mukaisesti paras tarjous. Hankinnasta tehdään hankintapäätös, joka annetaan samanaikaisesti tiedoksi kaikille tarjoajille sähköisesti.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
5. Los
Los: LOT-0000