636417-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial – Materiale sanitare Neurochirurgie II - 54 loturi (CUI 71)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Materiale sanitare Neurochirurgie II - 54 loturi (CUI 71)
Beschreibung: Materiale sanitare Neurochirurgie-54 loturi Autoritatea contractantă va raspunde în mod clar și complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare, in a 11-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor/candidaturilor (raspunsurile clare si complete ale tuturor solicitarilor de clarificare se vor atasa in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor). Nota: Autoritatea contractanta nu este obligata sa raspunda solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare care nu au fost adresate in termenul stabilit la sectiunea I.1 din Fisa de date. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18.
Interne Kennung: 4364594202671
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33141000 Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dura mater din colagen 2,5x2,5cm
Beschreibung: cant. min. ac. 1 buc/ max. ac. 50 buc, cant. min. ctr. sub. 1 buc/ max. ctr. sub. 25 buc.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Dura mater din colagen 5x5cm
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Dura mater din colagen 7,5x7,5cm
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Dura mater din colagen 10x10cm
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Dura mater artificiala 6x8cm
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Dura mater artificiala 15x10cm
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Kit de vertebroplastie
Beschreibung: cant. min. ac. 1 buc/ max. ac. 100 buc, cant. min. ctr. sub. 1 buc/ max. ctr. sub. 50 buc.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Sistem de restaurare anatomica controlata pentru fracturi de compresie vertebrala
Beschreibung: cant. min. ac. 1 buc/ max. ac. 12 buc, cant. min. ctr. sub. 1 buc/ max. ctr. sub. 6 buc.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Dura mater resorbabila din colagen 1,5x3cm
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Dura mater resorbabila din colagen 5x6cm
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Dura mater resorbabila din colagen 8x9cm
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Dura mater bistratificata resorbabila din colagen 2,5x2,5cm
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Dura mater bistratificata resorbabila din colagen 5x5cm
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Dura mater bistratificata resorbabila din colagen 10x12,5cm
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Dura mater sintetica 6x8cm
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Dura mater sintetica 12x14cm
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Cateter ventricular pentru drenaj ventricular cu stilet
Beschreibung: cant. min. ac. 1 buc/ max. ac. 100 buc, cant. min. ctr. sub. 1 buc/ max. ctr. sub. 50buc.
Interne Kennung: 17
Haupteinstufung (cpv): 33141200 Katheter
Los: LOT-0018
Titel: Cateter peritoneal pentru drenaj ventriculoperitoneal
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Set conetori catate ventriculare/peritoneale
Beschreibung: cant. min. ac. 1 buc/ max. ac. 10buc, cant. min. ctr. sub. 1 buc/ max. ctr. sub. 5 buc.
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Sistem de prindere pentru colete craniene din titan
Beschreibung: cant. min. ac. 1 buc/ max. ac. 300buc, cant. min. ctr. sub. 1 buc/ max. ctr. sub. 150 buc.
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Sistem de prindere pentru volete craniene din Peek
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Ciment cranioplastie
Beschreibung: cant. min. ac. 1 buc/ max. ac. 100buc, cant. min. ctr. sub. 1 buc/ max. ctr. sub. 50 buc.
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Sigilator de dura mater spinala si craniana
Beschreibung: cant. min. ac. 1 buc/ max. ac. 48 buc, cant. min. ctr. sub. 1 buc/ max. ctr. sub. 24 buc.
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Kit biopsie ghidata imagistic-optic
Beschreibung: cant. min. ac. 1 buc/ max. ac. 24 buc, cant. min. ctr. sub. 1 buc/ max. ctr. sub. 12 buc.
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Kit biopsie ghidata imagistic - electromagnetic
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Sistem de drenaj lombar extern pentru drenarea LCR din spatiul subarahnoidian
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Sistem pentru drenaj ventriculo-peritoneal cu valva de presiune extr-scazuta/scazuta/medie/mare
Beschreibung: cant. min. ac. 1 buc/ max. ac. 200 buc, cant. min. ctr. sub. 1 buc/ max. ctr. sub. 100buc.
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Sistem de drenaj ventricular extern pentru drenarea LCR din spatiul intraventricular
Beschreibung: cant. min. ac. 1 buc/ max. ac. 300 buc, cant. min. ctr. sub. 1 buc/ max. ctr. sub. 150buc.
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Dop gaura de trepan
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Suport din gel pentru pozitia prona
Beschreibung: cant. min. ac. 1 buc/ max. ac. 10 buc, cant. min. ctr. sub. 1 buc/ max. ctr. sub. 5 buc.
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Suport din silicon pentru calcaie
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Suport din gel pentru prevenirea escarelor pentru membru inferior/superior conturat
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: Suport din gel pentru prevenirea escarelor in forma de dom
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Suport conturat din gel pentru prevenirea escarelor pentru cap, pozitie decubit dorsal
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Protectii pentru calcai din gel
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: Protector sacral din silicon
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Suport din gel pentru brat
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Protectii pentru calcai si glezna din silicon tip cizma
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: Suport din gel pentru torace
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: Suporturi din gel pentru masa de operatie
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: Suport din gel pentru pozitionarea pacientului in pozitie prona
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: Suport mare din gel pentru pozitionarea pacientului in pozitie prona
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: Sistemul de perne ARDS pentru pozitia pron
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: Suport de pozitionare a pieptului in pozitia prona
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: Suport de pozitionare a abdomenului in pozitia prona
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: Suport de pozitionare a soldului in pozitia prona
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: Suport de pozitionare a tibiei in pozitia prona
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: Kit biopsie vertebrala-tesut tare
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: Kit biopsie vertebrala-tesut moale
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: Tubulatura CUSA cu frecventa de 36khz
Beschreibung: cant. min. ac. 1 buc/ max. ac. 500 buc, cant. min. ctr. sub. 1 buc/ max. ctr. sub. 250 buc.
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: Varf CUSA
Beschreibung: cant. min. ac. 1 buc/ max. ac. 500 buc, cant. min. ctr. sub. 1 buc/ max. ctr. sub. 50 buc.
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: Filtru aspiratie cusa
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: Sfere de neuronavigatie-pachet 4 sfere
Beschreibung: cant. min. ac. 1 buc/ max. ac. 600 buc, cant. min. ctr. sub. 1 buc/ max. ctr. sub. 300 buc.
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: Sfere de neuronavigatie-pachet 5 sfere
Interne Kennung: 54