See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACORD CADRU FURNIZARE REACTIVI DE LABORATOR SI CONSUMABILE
Beschreibung: Acord cadru de furnizare Reactivi de laborator si consumabile. Descrierea si cantitatile din acordul-cadru sunt specificate in Caietul de sarcini si in lista loturi din prezenta documentatie si sunt fara TVA. LOT 1 - PACHET REACTIVI SI CONSUMABILE DE BIOCHIMIE COMPATIBILI CU ANALIZORUL AUTOMAT MINDRAY BS600 LOT 2 - PACHET REACTIVI SI CONSUMABILE ANALIZOR AUTOMAT MINDRAY CL 1000i LOT 3 - PACHET REACTIVI SI CONSUMABILE DE HEMATOGIE COMPATIBILI CU ANALIZORUL AUTOMAT MINDRAY BC 5390 CRP LOT 4 - PACHET REACTIVI SI CONSUMABILE DE HEMOSTAZA - COAGULARE COMPATIBILI CU ANALIZORUL AUTOMAT SIEMMENS SYSMEX CA620 LOT 5 - PACHET REACTIVI SI CONSUMABILE PENTRU ELECTROFOREZA PROTEINELOR SERICE COMPATIBILI CU ANALIZORUL AUTOMAT SEBIA HYDRASSYS 2 SCAN LOT 6 - TESTE RAPIDE IMUNOCROMATOGRAFIE LOT 7 - TRUSE DE AGLUTINARE LATEX LOT 8 - DISCURI ANTIBIOGRAMA LOT 9 - MEDII DE CULTURA LOT 10 - CULTURI MICROBIOLOGICE LOT 11 - ANTISERURI LOT 12 - SUBSTANTE COLORANTE LOT 13 - BENZI REACTIVE LOT 14 - REACTIVI PENTRU DETERMINAREA GRUPELOR SANGUINE LOT 15 - TRUSA DE IDENTIFICARE LOT 16 - PACHET REACTIVI SI CONSUMABILE DE BIOCHIMIE COMPATIBILI CU ANALIZORUL AUTOMAT HEMATOLOGIE BC-780 LOT 17 - PACHET REACTIVI SI CONSUMABILE COMPATIBILI CU ANALIZORUL AUTOMAT URINI SI SEDIMENTE FUS 1000 LOT 18 - PACHET REACTIVI SI CONSUMABILE COMPATIBILI CU ANALIZORUL AUTOMAT BIOCHIMIE MINDRAY BS 600 M LOT 19 - PACHET REACTIVI - COMPATIBILI CU ANALIZORUL AUTOMAT BIOCHIMIE MINDRAY BS 600 M, BS600 - CONTROL DE TERTA PARTE Termenul limită până la care operatorii economici pot solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este de 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritarea contractantă va răspunde, în mod clar si complet, tuturor solicitărilor de clarificări/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 3372262_2025_PAAPD1571229
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: PACHET REACTIVI SI CONSUMABILE DE BIOCHIMIE COMPATIBILI CU ANALIZORUL AUTOMAT MINDRAY BS600
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru sunt precizate in Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: PACHET REACTIVI SI CONSUMABILE ANALIZOR AUTOMAT MINDRAY CL 1000i
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33651510 Antisera, 33695000 Alle übrigen nicht therapeutischen Mittel
Los: LOT-0003
Titel: PACHET REACTIVI SI CONSUMABILE DE HEMATOGIE COMPATIBILI CU ANALIZORUL AUTOMAT MINDRAY BC 5390 CRP
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: PACHET REACTIVI SI CONSUMABILE DE HEMOSTAZA - COAGULARE COMPATIBILI CU ANALIZORUL AUTOMAT SIEMMENS SYSMEX CA620
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: PACHET REACTIVI SI CONSUMABILE PENTRU ELECTROFOREZA PROTEINELOR SERICE COMPATIBILI CU ANALIZORUL AUTOMAT SEBIA HYDRASSYS 2 SCAN
Interne Kennung: 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33651510 Antisera
Los: LOT-0006
Titel: TESTE RAPIDE IMUNOCROMATOGRAFIE
Interne Kennung: 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33696200 Reagenzien für Bluttests
Los: LOT-0007
Titel: TRUSE DE AGLUTINARE LATEX
Interne Kennung: 7
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141625 Diagnoseausrüstung
Los: LOT-0008
Titel: DISCURI ANTIBIOGRAMA
Interne Kennung: 8
Zusätzliche Einstufung (cpv): 24959200 Chemische Elemente in Scheibenform
Los: LOT-0009
Titel: MEDII DE CULTURA
Interne Kennung: 9
Zusätzliche Einstufung (cpv): 24931250 Nährboden
Los: LOT-0010
Titel: CULTURI MICROBIOLOGICE
Interne Kennung: 10
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33698100 Mikrobiologische Kulturen
Los: LOT-0011
Titel: ANTISERURI
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: SUBSTANTE COLORANTE
Interne Kennung: 12
Zusätzliche Einstufung (cpv): 24224000 Farbmittel
Los: LOT-0013
Titel: BENZI REACTIVE
Interne Kennung: 13
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33124131 Reagenzstreifen
Los: LOT-0014
Titel: REACTIVI PENTRU DETERMINAREA GRUPELOR SANGUINE
Interne Kennung: 14
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33696100 Reagenzien zur Blutgruppenbestimmung
Los: LOT-0015
Titel: TRUSA DE IDENTIFICARE
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: PACHET REACTIVI SI CONSUMABILE DE BIOCHIMIE COMPATIBILI CU ANALIZORUL AUTOMAT HEMATOLOGIE BC-780
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: PACHET REACTIVI SI CONSUMABILE COMPATIBILI CU ANALIZORUL AUTOMAT URINI SI SEDIMENTE FUS 1000
Interne Kennung: 17
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33695000 Alle übrigen nicht therapeutischen Mittel
Los: LOT-0018
Titel: PACHET REACTIVI SI CONSUMABILE COMPATIBILI CU ANALIZORUL AUTOMAT BIOCHIMIE MINDRAY BS 600 M
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: PACHET REACTIVI - COMPATIBILI CU ANALIZORUL AUTOMAT BIOCHIMIE MINDRAY BS 600 M, BS600 - CONTROL DE TERTA PARTE
Interne Kennung: 19