2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kutsu markkinavuoropuheluun: H26009TP Sähkötarvikkeet
Beschreibung: Tämä ilmoitus on kutsu markkinavuoropuheluun koskien sähkötarvikkeiden hankintaa Tampereen Infra Oy:n käyttöön. Tämä ilmoitus ei sido hankintayksikköä eikä osallistujia. Tampereen Infra Oy suunnittelee EU-kynnysarvon ylittävää tavarahankintaa sähkötarvikkeista julkaistavaksi syksyn aikana. Markkinavuoropuhelu toteutetaan sähköpostitse kaikkien ilmoittautuneiden kanssa. Hankintayksikkö lähettää ilmoittautuneille hankinnan tarjouspyyntömateriaalit (tarjouspyyntöluonnos, sopimusluonnos ja tarjouslomakeluonnos) kommentoitavaksi. Osallistujia pyydetään vastaamaan sähköpostitse 30.9.2026 klo 16.00 mennessä. Vastata voi myös myöhemmin, mutta vastaukset huomioidaan hankintayksikön harkinnan mukaan. Aineisto pyritään jakamaan osallistujille mahdollisimman pian ilmoittautumisen jälkeen. Hankintayksikkö voi tarvittaessa käydä jatkokeskusteluja osallistujien kanssa. Kaikki keskustelut käydään suomen kielellä. Markkinavuoropuheluun osallistuvia pyydetään ilmoittamaan yhteystiedot (yrityksen nimi, y-tunnus, yhteyshenkilö ja sähköpostiosoite) vastaamalla tähän markkinakartoitusilmoitukseen 30.9.2026 mennessä. Markkinavuoropuheluun osallistuminen ei ole edellytys mahdollisesti myöhemmin järjestettävään tarjouskilpailuun osallistumiselle eikä vaikuta tarjoajan asemaan varsinaisessa tarjouskilpailussa. Markkinavuoropuheluun osallistuville ei makseta korvausta osallistumisesta. Markkinakartoitusilmoituksen julkaiseminen ei velvoita hankintayksikköä toteuttamaan hankintaa eikä toteuttamaan sitä ilmoituksessa tai osallistujille jaettavissa materiaaleissa kuvatulla tavalla.
Interne Kennung: H26009TP
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31681410 Elektroartikel
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2026-053741-LOT-0001