636666-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Tische – Mobilier pentru Facultatea de Inginerie și Agronomie din Brăila în cadrul Universității ”Dunărea de Jos” din Galați
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Mobilier pentru Facultatea de Inginerie și Agronomie din Brăila în cadrul Universității ”Dunărea de Jos” din Galați
Beschreibung: Achizitia de ,, Mobilier pentru Facultatea de Inginerie și Agronomie din Brăila în cadrul Universității ”Dunărea de Jos” din Galați” , conform specificatiilor din caietul de sarcini. Număr de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor /candidaturilor: 20 zile. Autoritatea contractanta va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare: a 11 a zi înainte de termenul limită stabilit în anunțul de participare pentru depunerea ofertelor. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://www.e-licitatie.ro). Finalizarea procedurii de atribuire prin încheierea contractului de achiziție publică este supusă următoarei condiții suspensive, ce va opera pentru o perioada de maxim 3 luni de la data limită a depunerii ofertei: Încheierea contractului de achiziție publică este condiționată de menținerea finanțării de venituri proprii, semnarea contractului fiind posibilă doar în situația în care se respectă dispozițiile referitoare la angajarea cheltuielilor din bugetele care intră sub incidența legislației privind finanțele publice, si cu respectarea dispozitiilor Hotararii nr. 395/2016 pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a prevederilor referitoare la atribuirea contractului de achizitie publica/acordului-cadru din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice, cu modificările şi completările ulterioare. În cazul în care, indiferent de motive, menținerea finanțării de venituri proprii nu se realizează, autoritatea contractantă va aplica prevederile art. 212 alin. (1) lit. c) teza a II-a din Legea nr. 98/2016, cu modificările şi completările ulterioare, fiind imposibilă încheierea contractului de achiziție publică. Ofertanții din cadrul acestei proceduri înteleg că Autoritatea Contractantă și/sau MEC nu pot fi considerați răspunzători pentru vreun prejudiciu în cazul anulării procedurii de atribuire, indiferent de natura acestuia și indiferent dacă Autoritatea Contractanta și/sau MEC au fost notificați asupra existenței unui asemenea prejudiciu. Ofertanții din cadrul acestei proceduri acceptă utilizarea condițiilor speciale de mai sus/clauzei suspensive, asumându-și întreaga răspundere în raport cu eventualele prejudicii pe care le-ar putea suferi în situația descrisă.
Interne Kennung: 3127522/2026/20.1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39121200 Tische
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOT 1 – Mobilier pentru Facultatea de Inginerie și Agronomie din Brăila – Sala V000
Beschreibung: Achizitia de LOT 1 – Mobilier pentru Facultatea de Inginerie și Agronomie din Brăila – Sala V000, conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 39160000 Schulmöbel
Los: LOT-0002
Titel: LOT 2- Scaune pentru Facultatea de Inginerie și Agronomie din Brăila
Beschreibung: Achizitia publică de ,, LOT 2- Scaune pentru Facultatea de Inginerie și Agronomie din Brăila”, conform specificatiilor din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 39112000 Stühle
Los: LOT-0003
Titel: LOT 3- Rafturi pentru Facultatea de Inginerie și Agronomie din Brăila – Sala V003-V005
Beschreibung: Achizitia publică de ,,LOT 3- Rafturi pentru Facultatea de Inginerie și Agronomie din Brăila – Sala V003-V005”, conform specificatiilor din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 39152000 Mobile Bücherregale
Los: LOT-0004
Titel: LOT 4- Mese pentru Facultatea de Inginerie și Agronomie din Brăila – Sala V003-V005
Beschreibung: Achizitia publică de ,,LOT 4- Mese pentru Facultatea de Inginerie și Agronomie din Brăila – Sala V003-V005”, conform specificatiilor din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: LOT 5- Dulapuri metalice pentru Facultatea de Inginerie și Agronomie din Brăila
Beschreibung: Achizitia publică de ,,LOT 5- Dulapuri metalice pentru Facultatea de Inginerie și Agronomie din Brăila”, conform specificatiilor din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 39132100 Aktenschränke
Los: LOT-0006
Titel: LOT 6 - Mobilier pentru Facultatea de Inginerie și Agronomie din Brăila – Sala V010
Beschreibung: Achizitia publică de ,,LOT 6 - Mobilier pentru Facultatea de Inginerie și Agronomie din Brăila – Sala V010”, conform specificatiilor din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: LOT 7 - Mobilier pentru Facultatea de Inginerie și Agronomie din Brăila – Sala V011
Beschreibung: Achizitia publică de ,,LOT 7 - Mobilier pentru Facultatea de Inginerie și Agronomie din Brăila – Sala V011”, conform specificatiilor din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: LOT 8 - Mobilier pentru Facultatea de Inginerie și Agronomie din Brăila – Sala V012
Beschreibung: Achizitia publică de ,,LOT 8 - Mobilier pentru Facultatea de Inginerie și Agronomie din Brăila – Sala V012”, conform specificatiilor din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: LOT 9 - Banca scolara pentru Facultatea de Inginerie și Agronomie din Brăila – Sala V101
Beschreibung: Achizitia publică de ,,LOT 9 - Banca scolara pentru Facultatea de Inginerie și Agronomie din Brăila – Sala V101”, conform specificatiilor din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: LOT 10 - Birou pentru profesor pentru Facultatea de Inginerie și Agronomie din Brăila – Sala V101
Beschreibung: Achizitia publică de ,,LOT 10 - Birou pentru profesor pentru Facultatea de Inginerie și Agronomie din Brăila – Sala V101”, conform specificatiilor din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: LOT 11 - Mobilier pentru Facultatea de Inginerie și Agronomie din Brăila – Sala V101
Beschreibung: Achizitia publică de ,,LOT 11 - Mobilier pentru Facultatea de Inginerie și Agronomie din Brăila – Sala V101”, conform specificatiilor din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 11
Haupteinstufung (cpv): 39122100 Vorratsschränke
Los: LOT-0012
Titel: LOT 12- Mobilier pentru Facultatea de Inginerie și Agronomie din Brăila – Sala V102
Beschreibung: Achizitia publică de ,,LOT 12- Mobilier pentru Facultatea de Inginerie și Agronomie din Brăila – Sala V102”, conform specificatiilor din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: LOT 13- Masa de laborator cu blat stratificat pentru Facultatea de Inginerie și Agronomie din Brăila – Sala V102
Beschreibung: Achizitia publică de ,,LOT 13- Masa de laborator cu blat stratificat pentru Facultatea de Inginerie și Agronomie din Brăila – Sala V102”, conform specificatiilor din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: LOT 14 - Mobilier pentru Facultatea de Inginerie și Agronomie din Brăila – Sala V103
Beschreibung: Achizitia publică de ,,LOT 14 - Mobilier pentru Facultatea de Inginerie și Agronomie din Brăila – Sala V103”, conform specificatiilor din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: LOT 15- Mobilier pentru Facultatea de Inginerie și Agronomie din Brăila – Sala V201-202
Beschreibung: Achizitia publică de ,,LOT 15- Mobilier pentru Facultatea de Inginerie și Agronomie din Brăila – Sala V201-202”, conform specificatiilor din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: LOT 16 - Mobilier pentru Facultatea de Inginerie și Agronomie din Brăila – Sala V206
Beschreibung: Achizitia de LOT 16 - Mobilier pentru Facultatea de Inginerie și Agronomie din Brăila – Sala V206, conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: LOT 17 - Dulap securizat pentru depozitare - acizi/baze pentru Facultatea de Inginerie și Agronomie din Brăila – Sala V206
Beschreibung: Achizitia de LOT 17 - Dulap securizat pentru depozitare - acizi/baze pentru Facultatea de Inginerie și Agronomie din Brăila – Sala V206, conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: LOT 18 – Mobilier pentru Laborator V106 corp Vidin
Beschreibung: Achizitia publică de ,,LOT 18 – Mobilier pentru Laborator V106 corp Vidin”, conform specificatiilor din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: LOT 19 – Masa laborator 3 persoane pentru Laborator V106 corp Vidin
Beschreibung: Achizitia de LOT 19 – Masa laborator 3 persoane pentru Laborator V106 corp Vidin, conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: LOT 20 – Dulap pentru depozitarea substanțelor chimice, cu uși din sticlă Laborator V106
Beschreibung: Achizitia de LOT 20 – Dulap pentru depozitarea substanțelor chimice, cu uși din sticlă Laborator V106, conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 20