2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ylen ulkomainontapalveluiden puitejärjestely 2026-2030
Beschreibung: Yleisradio Oy hankkii ulkomainonnan palveluita puitejärjestelyllä vuosille 2026-2030. Puitejärjestelyn sisällä hankitaan ulkomainonnan palveluita Ylen erilaisiin strategisen viestinnän ja operatiivisen sidosryhmäviestinnän tarpeita ja hankkeita varten. Puitejärjestelyllä tehtävien hankintojen arvo on enintään 1.000.000 euroa ilman arvonlisäveroa. Puitesopimus on voimassa neljä (4) vuotta allekirjoituspäivästä lukien. Hankinnan tarkempi sisältö ehtoineen on kuvattu tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
Interne Kennung: YLE20260029
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankinnassa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista (1397/2016, hankintalaki). Hankintamenettelynä on hankintalain 32 §:n tarkoittama avoin menettely. Kaikki soveltuvuus- ja vähimmäisvaatimukset täyttävät tarjoajat valitaan puitejärjestelyyn. Ilmoitettua vertailuperustetta (halvin hinta / kokonaistaloudellinen edullisuus) käytetään puitejärjestelyn sisäisissä minikilpailutuksissa liitteen 1.1 mukaisesti. Hankintayksikkö voi käyttää hankintalaissa tarkoitettua sähköistä huutokauppaa hankkiessaan tässä puitejärjestelyssä tarkoitettuja tavaroita ja palveluita.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79341000 Werbedienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79341400 Werbekampagnen
5. Los
Los: LOT-0000
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: YLE20260029
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79341000 Advertising services
Additional classification (cpv): 79341400 Advertising campaign services
5. Lot
Lot: LOT-0000