2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare animale si consumabile pentru implementarea proiectului “Dezvoltarea cercetării translaționale pentru vaccinuri, seruri și alte medicamente biologice”, acronim CANTAVAC 2.0, cod MYSMIS: 326920
Beschreibung: Furnizare animale si consumabile pentru implementarea proiectului “Dezvoltarea cercetării translaționale pentru vaccinuri, seruri și alte medicamente biologice”, acronim CANTAVAC 2.0, cod MYSMIS: 326920 Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 zile Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub)
Interne Kennung: 47001100/17006/08.07.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 03325000 Kleinvieh
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: ȘOARECI BALB/C NUZI
Beschreibung: 1.1 Șoareci CR Nu/Nu BALB/C Nuzi, masculi, vârstă: 43-49 zile. Buc. 80
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: ȘOARECI TRANSGENICI APP/ PS
Beschreibung: 2.1 Șoareci transgenici APP/ PS B6.CBA-Tg(Thy1-PSEN1*M146V,-APP*Swe)10Arte, femele 16347-F, MPF, tg/tg; vârstă: 18-20 săptămâni Buc. 20
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: ȘOBOLANI WISTAR HAN
Beschreibung: 3.1 Șobolani Wistar HAN, femele, vârstă: 8-9 săptămâni, 226-240 g Buc. 70
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: ȘOARECI BALB/C STANDARD
Beschreibung: 4.1 Șoareci BALB/C Standard. femele, vârstă:57-63 zile Buc. 140
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: ȘOARECI TRANSGENICI APP/ PS-lot 5
Beschreibung: 5.1 Șoareci transgenici APP/ PS B6.CBA-Tg(Thy1-PSEN1*M146V,-APP*Swe)10Arte, femele 16347-F, MPF, tg/tg; vârstă: 10-12 săptămâni Buc. 30
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: ȘOARECI C57BL/6NTac
Beschreibung: 6.1 Șoareci C57BL/6NTac, grup control pentru șoriceii APP-PS1, B6-MPF-M; masculi, vârstă: 10-14 săptămâni Buc. 10
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: ȘOARECI TauP301L
Beschreibung: 7.1 Șoareci TauP301L STOCK Tg(Prnp-MAPT*P301L)JNPL3Hlmc 2508-M, MPF, tg/tg,, masculi, vârstă: 10-12 săptămâni Buc. 30
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: ȘOARECI STOCK (SW and B6D2F1)
Beschreibung: 8.1 Șoareci STOCK (SW and B6D2F1), 18392-F, MPF, wt/wt, femele, vârstă: 10-12 săptămâni Buc. 10
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: ȘOARECI TRANSGENICI APP/ PS-lot 9
Beschreibung: 9.1 Șoareci transgenici APP/ PS, B6.CBA-Tg(Thy1-PSEN1*M146V,-APP*Swe)10Arte – Femele 16347-F, MPF, tg/tg; femele, vârstă: 10-12 săptămâni Buc. 50
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: ȘOARECI TRANSGENICI APP/ PS-lot 10
Beschreibung: 10.1 Șoareci transgenici APP/ PS, B6.CBA-Tg(Thy1-PSEN1*M146V,-APP*Swe)10Arte – Femele 16347-M, MPF, tg/tg; masculi, vârstă: 10-12 săptămâni Buc. 50
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: NUTREȚ COMBINAT GRANULAT AUTOCLAVANIL ȘI TALAȘ SPECIAL AUTOCLAVABIL
Beschreibung: 11.1 Nutreț combinat granulat autoclavanil kg 200 11.2 Talaș special autoclavabil kg 200
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: NUTREȚ COMBINAT GRANULAT AUTOCLAVANIL, NUTREȚ SPECIAL ÎMBOGAȚIT ÎN GRĂSIMI ȘI TALAȘ SPECIAL AUTOCLAVABIL
Beschreibung: 12.1 Nutreț combinat granulat autoclavanil kg 200 12.2 Nutreț special îmbogățit în grăsimi kg 250 12.3 Talaș special autoclavabil kg 250
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: NUTREȚ COMBINAT GRANULAT AUTOCLAVANIL ȘI TALAȘ SPECIAL AUTOCLAVABIL-lot 13
Beschreibung: 13.1 Nutreț combinat granulat autoclavanil kg 200 13.2 Talaș special autoclavabil kg 200
Interne Kennung: 13