636790-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Diverse Nahrungsmittel – Achiziție diverse produse alimentare - 2027
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziție diverse produse alimentare - 2027
Beschreibung: Acord-cadru de furnizare alimente pentru Spitalul Municipal Medias (conform caiet de sarcini). Executarea acordului-cadru începe la data semnarii. Durata de valabilitate a acordului-cadru este de 12 luni. Transportul produselorde la furnizor la beneficiar va fi asigurat de ofertant si este inclus in pretul produsului. Nota - autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor, in masura in care solicitarile sunt transmise cu cel putin 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor : 20 zile.
Interne Kennung: XXX
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: PRODUSE DE PANIFICAȚIE
Beschreibung: 1.1. PÂINE ALBĂ FELIATĂ CU SARE 1.2. PÂINE ALBĂ FELIATĂ FĂRĂ SARE 1.3. PÂINE ALBĂ CU SARE Cantitatea min. si max. conform Caiet de Sarcini.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: PRODUSE DE PATISERIE
Beschreibung: 2.1. CORN CU GEM 2.2. BRÂNZOAICĂ 2.3. PLĂCINTĂ CU VIȘINE 2.4. PLĂCINTĂ CU MERE Cantitatea min. si max. conform Caiet de Sarcini.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: BISCUIȚI
Beschreibung: 3.1. BISCUIȚI TIP PETIT BEURRE 3.2. BISCUIȚI VRAC 3.3. BISCUIȚI TIP EUGENIA Cantitatea min. si max. conform Caiet de Sarcini.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: FĂINĂ DE GRÂU ALBĂ
Beschreibung: Cantitatea min. si max. conform Caiet de Sarcini.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: FĂINĂ DE PORUMB (MĂLAI)
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: GRIȘ GRÂU
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: PESMET
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: OREZ DECORTICAT
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: PASTE FĂINOASE CU OU
Beschreibung: 9.1. MELCISORI 9.2. SPIRALE 9.3. PENNE 9.4. FIDEA CU OU 9.5. CUȘCUȘ Cantitatea min. si max. conform Caiet de Sarcini.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: OUĂ DE GĂINĂ
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: CARNE ȘI ORGANE DE PASĂRE
Beschreibung: 11.1. PIEPT PUI FĂRĂ OS ȘI FĂRĂ PIELE -CONGELAT 11.2. PULPE DE PUI INFERIOARE, CONGELATE 11.3. PULPE DE PUI SUPERIOARE, CONGELATE 11.4. PUI INTREG CONGELAT 11.5. PIPOTE ȘI INIMI DE PUI CONGELATE 11.6. FICAT DE PUI CONGELAT Cantitatea min. si max. conform Caiet de Sarcini.
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: CARNE TOCATĂ VITĂ-PORC CONGELATĂ
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: PULPĂ PORC DEGRESATĂ CONGELATĂ
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: CARNE DE MÂNZAT
Beschreibung: 14.1. PULPĂ DE MÂNZAT CONGELATĂ 14.2. RASOL DE MÂNZAT CONGELAT Cantitatea min. si max. conform Caiet de Sarcini.
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: PRODUSE PREPARATE DIN CARNE
Beschreibung: 15.1. CRENVURŞTI VITĂ-PORC 15.2. CRENVURŞTI PUI 15.3. ŞUNCĂ PUI 15.4. CÂRNAȚI ȚĂRĂNESC 15.5. CÂRNĂCIORI CABANOS 15.6. SALAM DE VARĂ 15.7. SALAM CRUD USCAT TIP BĂNĂȚEAN 15.8. MUŞCHI FILE Cantitatea min. si max. conform Caiet de Sarcini.
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: PATE
Beschreibung: 16.1. PATE DE FICAT PASĂRE 16.2. PATE DE FICAT PORC Cantitatea min. si max. conform Caiet de Sarcini.
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: PASTĂ VEGETALĂ DIN NĂUT
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: PASTĂ VEGETALĂ DIN MAZĂRE
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: CEAI DE MENTĂ, MUȘEȚEL, TEI, FRUCTE
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: FASOLE BOABE USCATĂ
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: LINTE DECORTICATĂ (ROȘIE, GALBENĂ, VERDE)
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: LEGUME MEXICANE CONGELATE
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: SPANAC CONGELAT
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: LEGUME CONSERVATE
Beschreibung: 24.1. CIUPERCI CONSERVATE 24.2. MAZĂRE VERDE FIARTĂ, CONSERVATĂ 24.3. FASOLE VERDE FIARTĂ, CONSERVATĂ 24.4. ZACUSCĂ DE LEGUME 24.5. TOCANĂ DE LEGUME 24.6. PASTĂ DE TOMATE 24.7. ROŞII ÎN BULION Cantitatea min. si max. conform Caiet de Sarcini.
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: GEM FRUCTE (CAISE, PIERSICI, VIȘINE, CIREȘE, CĂPȘUNI) 20g
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: MIERE DE ALBINE POLIFLORĂ 20g
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: ZAHĂR
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: ULEI DIN FLOAREA SOARELUI
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: SARE VRAC
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: OȚET
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: AMELIORATORI TIP VEGETA
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: PIPER MĂCINAT
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: MUȘTAR
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: MERE
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: BANANE
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: LEGUME ȘI ZARZAVATURI PROASPETE
Beschreibung: 36.1. CARTOFI 36.2. CEAPĂ 36.3. CASTRAVEȚI 36.4. RADACINĂ DE PĂTRUNJEL 36.5. ARDEI CAPIA 36.6. DOVLECEI 36.7. VINETE 36.8. ȚELINĂ 36.9. VARZĂ 36.10. SALATĂ VERDE 36.11. MORCOVI 36.12. PĂSTÂRNAC 36.13. USTUROI 36.14. HREAN Cantitatea min. si max. conform Caiet de Sarcini.
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: CONDIMENTE
Beschreibung: 37.1. BOIA DE ARDEI 37.2. CIMBRU 37.3. FOI DAFIN 37.4. LEUȘTEAN 37.5. MĂRAR 37.6. PĂTRUNJEL 37.7. TARHON 37.8. ȚELINĂ Cantitatea min. si max. conform Caiet de Sarcini.
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: CHIMEN
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: ZAHĂR VANILAT
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: CACAO
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: CONSERVANT ȘI MIRODENII PENTRU MURĂTURI ÎN OȚET TIP PIKANT FIX
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: APĂ MINERALĂ NATURALĂ PLATĂ 0,5 L
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: LAPTE PRAF PENTRU SUGARI TIP 26% AMBALAT
Beschreibung: Cantitatea min. si max. conform Caietului de Sarcini.
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: LAPTE PRAF VRAC TIP 26%
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: PRODUSE LACTATE ȘI BRÂNZETURI
Beschreibung: 45.1. LAPTE UHT 3,5% 45.2. IAURT 45.3. SANA 45.4. KEFIR 45.5. SMÂNTÂNĂ 45.6. BRÂNZĂ PROASPĂTĂ DE VACĂ VRAC 45.7. BRÂNZĂ DE BURDUF 45.8. BRÂNZĂ TOPITĂ CU SMÂNTÂNĂ 45.9. BRÂNZĂ TOPITĂ LA TUB 45.10. BRÂNZĂ TELEMEA 45.11. CAŞCAVAL Cantitatea min. si max. conform Caiet de Sarcini.
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: UNT PROASPĂT 10g
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: UNT PROASPĂT
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: CASTRAVEȚI MURAȚI
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: SFECLĂ ROȘIE MURATĂ
Interne Kennung: 49