See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizarea a 15 Stații de reîncărcare pentru vehicule electrice inclusiv serviciu de elaboarare proiect tehnic si detalii de executie cu verificarea tehnica a proiectului, asistenta tehnica din partea proiectantului , montarea echipamentelor si bransarea la reteaua de energie electrica, Municipiul Alba Iulia
Beschreibung: Furnizarea a 15 Stații de reîncărcare pentru vehicule electrice inclusiv serviciu de elaboarare proiect tehnic si detalii de executie cu verificarea tehnica a proiectului, asistenta tehnica din partea proiectantului , montarea echipamentelor si bransarea la reteaua de energie electrica, in cadrul proiectului „Dezvoltarea sistemului de transport public ecologic prin achiziționarea de vehicule nepoluante și stații de încărcare”, finanțat în cadrul Planului Național de Redresare și Reziliență al României, Componenta 10 - Fondul local, Subinvestiția I.1.3 Asigurarea infrastructurii pentru transportul verde, puncte de reincarcare vehicule electrice” Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP https://e-licitatie.ro/pub . Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4562923_2024_PAAPD1494117
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31158100 Batterieladegeräte
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Furnizarea a 15 Stații de reîncărcare pentru vehicule electrice inclusiv serviciu de elaboarare proiect tehnic si detalii de executie cu verificarea tehnica a proiectului, asistenta tehnica din partea proiectantului , montarea echipamentelor si bransarea la reteaua de energie electrica, in cadrul proiectului „Dezvoltarea sistemului de transport public ecologic prin achiziționarea de vehicule nepoluante și stații de încărcare”, finanțat în cadrul Planului Național de Redresare și Reziliență al României, Componenta 10 - Fondul local, Subinvestiția I.1.3 Asigurarea infrastructurii pentru transportul verde, puncte de reincarcare vehicule electrice” Locatiile propuse sunt urmatoarele: 1. Parcarea de pe – B-dul. 1 Decembrie - stația propusă va asigura încărcarea a două automobile simultan la o putere maximă de 22 kW AC (încărcare tip 2) și 50 kW DC (încărcare CHAdeMO sau COMBO), în funcție de tipul încărcării dorit. 2. Parcarea de pe B-dul Revoluției 1918 - stația propusă va asigura încărcarea a două automobile simultan la o putere maximă de 22 kW AC (încărcare tip 2) și 50 kW DC (încărcare CHAdeMO sau COMBO), în funcție de tipul încărcării dorit. 3. Parcarea de pe Str. Septimiu Severus - stația propusă va asigura încărcarea a două automobile simultan la o putere maximă de 22 kW AC (încărcare type 2) și 50 kW DC (încărcare CHAdeMO sau COMBO), în funcție de tipul încărcării dorit. 4. Parcarea de pe B-dul Republicii (Bazin Olimpic) - stația propusă va asigura încărcarea a două automobile simultan la o putere maximă de 22 kW AC (încărcare type 2) și 50 kW DC (încărcare CHAdeMO sau COMBO), în funcție de tipul încărcării dorit. 5. Parcarea de pe Str. Crisan (Arhiva) - stația propusă va asigura încărcarea a două automobile simultan la o putere maximă de 22 kW AC (încărcare type 2) și 50 kW DC (încărcare CHAdeMO sau COMBO), în funcție de tipul încărcării dorit. 6. Parcarea de pe Str. Iașilor - stația propusă va asigura încărcarea a două automobile simultan la o putere maximă de 22 kW AC (încărcare type 2) și 50 kW DC (încărcare CHAdeMO sau COMBO), în funcție de tipul încărcării dorit. 7. Parcarea de pe Str. București - stația propusă va asigura încărcarea a două automobile simultan la o putere maximă de 22 kW AC (încărcare type 2) și 50 kW DC (încărcare CHAdeMO sau COMBO), în funcție de tipul încărcării dorit. 8. Parcarea de pe Str. Trandafirilor - stația propusă va asigura încărcarea a două automobile simultan la o putere maximă de 22 kW AC (încărcare type 2) și 50 kW DC (încărcare CHAdeMO sau COMBO), în funcție de tipul încărcării dorit. 9. Parcarea de pe Str. Vasile Alexandri (parcare hotel militar) - stația propusă va asigura încărcarea a două automobile simultan la o putere maximă de 22 kW AC (încărcare type 2) și 50 kW DC (încărcare CHAdeMO sau COMBO), în funcție de tipul încărcării dorit. 10. Parcarea din Piața Consiliul Europei - stația propusă va asigura încărcarea a două automobile simultan la o putere maximă de 22 kW AC (încărcare type 2) și 50 kW DC (încărcare CHAdeMO sau COMBO), în funcție de tipul încărcării dorit. 11. Parcare Stadion Micesti - stația propusă va asigura încărcarea a două automobile simultan la o putere maximă de 22 kW AC (încărcare type 2). 12. Parcarea de pe Str. Mitropolit Alex Sterca Șuluțiu - stația propusă va asigura încărcarea a două automobile simultan la o putere maximă de 22 kW AC (încărcare type 2) și 50 kW DC (încărcare CHAdeMO sau COMBO), în funcție de tipul încărcării dorit. 13. Parcarea de pe Str. Francisca - stația propusă va asigura încărcarea a două automobile simultan la o putere maximă de 22 kW AC (încărcare type 2) și 50 kW DC (încărcare CHAdeMO sau COMBO), în funcție de tipul încărcării dorit. 14. Parcarea de pe Calea Moților (Zona Kaufland) - stația propusă va asigura încărcarea a două automobile simultan la o putere maximă de 22 kW AC ( încărcare type 2) și 50 kW DC (încărcare CHAdeMO sau COMBO), în funcție de tipul încărcării dorit. 15. Parcarea de pe Strada Brândușei (între Strada Lalelelor si Bulevardul 1 Decembrie 1918) - stația propusă va asigura încărcarea a două automobile simultan la o putere maximă de 22 kW AC (încărcare type 2) și 50 kW DC (încărcare CHAdeMO sau COMBO), în funcție de tipul încărcării dorit.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 71321000 Technische Planungsleistungen für maschinen- und elektrotechnische Gebäudeanlagen