636933-2026 - Ergebnis
Rumänien – Luftverkehr – Servicii de transport aerian
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de transport aerian
Beschreibung: Servicii prestate de catre entitati juridice specializate in vederea achizitionarii de catre Autoritatea Contractanta a biletelor de avion pentru zboruri interne si/sau internationale, in functie de necesitatile concrete ale acesteia. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari, inclusiv se pot aduce amendamente la modelul de contract atasat documentatiei de atribuire, inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod complet tuturor solicitări de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor Având în vedere specificul activității, există posibilitatea ca necesitatea în ceea ce priveşte cantitatea de servicii achiziționate să se modifice, în sensul suplimentării cantităţilor iniţiale. Serviciile suplimentare se pot comanda într-un interval de timp ce depășește cu 3 luni durata acordului cadru. Serviciile suplimentare vor fi achiziționate la același preț/pret ajustat. Clauze de revizuire cf. Art. 221 din Legea nr. 98/2016 și Instrucțiunii (ANAP) nr. 1/2021 Clauzele de revizuire vor fi aplicate astfel: În situatia în care conditiile concrete o impun, achizitorul va comanda servicii suplimentare într-un termen de 15 luni de la contractare (12 luni perioada de derulare a acordului cadru + 3 luni suplimentare). Cantitățile de servicii suplimentare care pot fi comandate sunt în proporție de maxim 30% din valoarea acordului cadru. Perioada în care se pot comanda cantități suplimentare este de 15 luni (12 luni perioada de derulare a acordului cadru + 3 luni suplimentare).
Interne Kennung: 4317754_2026_ PAAP1100250
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60400000 Luftverkehr
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Asigurarea de servicii de transport aerian international/intern pentru conducerea, salariatii, partenerii si colaboratorii Universitatii Transilvania din Brasov. Calendarul estimativ de atribuire a contractelor subsecvente: ori de câte ori apare necesitatea organizarii unor deplasari interne/externe ce urmeaza a se efectua de catre persoanele desemnate de catre Universitatea Transilvania din Brasov. Cantitate minima 1 bilet/contract subsecvent si cantitate maxima 20 bilete/contract subsecvent. Cantitate minima/maxima acord-cadru: 50 bilete/1000 bilete. Reluarea competiţiei se va face prin solicitarea de oferte de preţ către toţi semnatarii acordului-cadru, pe toată durata acestuia. Durata acordului cadru: 12 luni. Valoarea maxima estimata fara TVA acord cadru : 1.500.000 lei fara TVA. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 30.000 lei fără TVA, iar a celui mai mic de 1.500 lei fara TVA.
Interne Kennung: 1