637138-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Fuhrparkverwaltung – Management de flota auto si leasing operational
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Management de flota auto si leasing operational
Beschreibung: Obiectul acordului cadru il reprezinta achizitia urmatoarelor servicii ” Management de flota auto si Leasing operational “ in vederea desfasurarii in bune conditii a activitatilor directiilor din cadrul DEO. Serviciile ce urmeaza a fi achizitionate sunt urmatoarele : Servicii de leasing operational pentru autovehiculele inchiriate in leasing operational proprietatea Prestatorului- Rata leasing lunara Servicii de management de flota A. Pentru autovehiculele inchiriate in leasing operational proprietatea Prestatorului 1. RCA, CASCO 2. Inmatriculare autovehicule, rovinieta 3. Operatiuni pentru autovehicule 4. Mentenanta autovehiculelor - ITP 5. Anvelope: mentenanta anvelope, inlocuire /pene /schimbul sezonier /depozitare /transport 6. Consiliere Daune /Fransize 7. Monitorizare flota prin GPS B. Pentru autovehiculele proprietatea Beneficiarului 1. Rovinieta 2. Operatiuni pentru autovehicule 3. Mentenanta autovehiculelor - ITP 4. Anvelope: mentenanta anvelope, inlocuire /pene /schimbul sezonier /depozitare /transport 5. Consiliere Daune/Fransize 6. Monitorizare flota prin GPS Servicii de asigurari auto pentru autovehiculele proprietatea Beneficiarului: RCA, CASCO; Acestea se platesc direct catre broker/asigurator, nefacand parte din rata de management de flota auto. In ceea ce priveste plata fransizelor, acestea se platesc direct de catre beneficiar asiguratorului, conform legii. Servicii conexe managementului de flota auto pentru autovehiculele proprietatea Beneficiarului , pentru cele inchiriate in leasing operational si pentru cele proprietatea altui Prestator 1. Inchiriere autovehicule in sistem tip rent a car 2. Tractare Servicii care se vor plati separat la efectiv prestat si nu intra in tariful lunar de servicii de management de flota. Alte Servicii pentru autovehiculele proprietatea Beneficiarului, pentru cele inchiriate in leasing operational si pentru cele proprietatea altui Prestator 1. Asigurare Carburant (GPL, motorina, benzina), Ad Blue si alimentarea cu energie electrica 2. Spalarea autovehiculelor, asigurarea de lichid de parbriz Servicii care se vor plati separat si nu intra in rata managementului de flota in conformitate cu specificatiile prezentului caiet de sarcini. Serviciile definite mai sus se vor aplica in viitor si altor modele de autovehicule , fata de cele existente, pe care Beneficiarul le va putea achizitiona in proprietate , pe durata Acordului Cadru, conform: 1 Autoturism Renault 5 BEV 2 Autoturism Duster hybrid 3 Autoturism Jogger hybrid 4 Autoutilitara Ford Ranger PHEV 5 Autoutilitara Toyota Hilux BEV electric 6 Autoutilitara Toyota ProAce City electric 7 Autospeciala PRB In functie de dinamica pietei auto, modificarilor tehnologice si altor eventuale situatii independente de vointa entitatii contractante, aceasta isi rezerva dreptul de a achizitiona modele similare/echivalente cu cele mentionate mai sus.
Interne Kennung: 2026_149
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50111100 Fuhrparkverwaltung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul acordului cadru il reprezinta achizitia urmatoarelor servicii ” Management de flota auto si Leasing operational “ in vederea desfasurarii in bune conditii a activitatilor directiilor din cadrul DEO. Serviciile ce urmeaza a fi achizitionate sunt urmatoarele : Servicii de leasing operational pentru autovehiculele inchiriate in leasing operational proprietatea Prestatorului- Rata leasing lunara Servicii de management de flota A. Pentru autovehiculele inchiriate in leasing operational proprietatea Prestatorului 1. RCA, CASCO 2. Inmatriculare autovehicule, rovinieta 3. Operatiuni pentru autovehicule 4. Mentenanta autovehiculelor - ITP 5. Anvelope: mentenanta anvelope, inlocuire /pene /schimbul sezonier /depozitare /transport 6. Consiliere Daune /Fransize 7. Monitorizare flota prin GPS B. Pentru autovehiculele proprietatea Beneficiarului 1. Rovinieta 2. Operatiuni pentru autovehicule 3. Mentenanta autovehiculelor - ITP 4. Anvelope: mentenanta anvelope, inlocuire /pene /schimbul sezonier /depozitare /transport 5. Consiliere Daune/Fransize 6. Monitorizare flota prin GPS Servicii de asigurari auto pentru autovehiculele proprietatea Beneficiarului: RCA, CASCO; Acestea se platesc direct catre broker/asigurator, nefacand parte din rata de management de flota auto. In ceea ce priveste plata fransizelor, acestea se platesc direct de catre beneficiar asiguratorului, conform legii. Servicii conexe managementului de flota auto pentru autovehiculele proprietatea Beneficiarului , pentru cele inchiriate in leasing operational si pentru cele proprietatea altui Prestator 1. Inchiriere autovehicule in sistem tip rent a car 2. Tractare Servicii care se vor plati separat la efectiv prestat si nu intra in tariful lunar de servicii de management de flota. Alte Servicii pentru autovehiculele proprietatea Beneficiarului, pentru cele inchiriate in leasing operational si pentru cele proprietatea altui Prestator 1. Asigurare Carburant (GPL, motorina, benzina), Ad Blue si alimentarea cu energie electrica 2. Spalarea autovehiculelor, asigurarea de lichid de parbriz Servicii care se vor plati separat si nu intra in rata managementului de flota in conformitate cu specificatiile prezentului caiet de sarcini. Serviciile definite mai sus se vor aplica in viitor si altor modele de autovehicule , fata de cele existente, pe care Beneficiarul le va putea achizitiona in proprietate , pe durata Acordului Cadru, conform: 1 Autoturism Renault 5 BEV 2 Autoturism Duster hybrid 3 Autoturism Jogger hybrid 4 Autoutilitara Ford Ranger PHEV 5 Autoutilitara Toyota Hilux BEV electric 6 Autoutilitara Toyota ProAce City electric 7 Autospeciala PRB In functie de dinamica pietei auto, modificarilor tehnologice si altor eventuale situatii independente de vointa entitatii contractante, aceasta isi rezerva dreptul de a achizitiona modele similare/echivalente cu cele mentionate mai sus. Valoarea celui mai mare contract subsecvent 7.093.000 (euro fara TVA). Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru si contractelor subsecvente se regasesc in Caietul de sarcini, cap. 3.1. Durata pe care se va desfasura Acordul Cadru este de 48 luni iar contractele subsecvente vor fi incheiate astfel: Contract Subsecvent cu durata de 48 luni pentru: - Servicii de leasing operational si management flota auto pentru masini proprietatea Prestatorului. Contract Subsecvent cu durata de 12 luni pentru: - Servicii de Management de flota auto pentru autovehiculele proprietatea Beneficiarului. - Servicii conexe atat pentru autovehiculele proprietatea Beneficiarului cat si cele inchiriate in leasing operational si proprietatea altui Prestator. - Alte servicii atat pentru autovehiculele proprietatea Beneficiarului cat si cele inchiriate in leasing operational si proprietatea altui Prestator.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen