See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Retehnologizare CHE Stejaru. Retehnologizare HA1÷HA4 si instalatii centrala
Beschreibung: Obiectivele generale urmarite in raport cu acesta achizitie sunt finalizarea lucrarilor de retehnologizare a hidroagregatelor de tip I (HA1÷HA4) din centrala si a instalatiilor generale ale centralei, realizarea receptiei PIF, amortizarea fondurilor investite si securizarea instalatiilor din CHE Stejaru. Cerintele tehnice sunt detaliate in Documentatia Tehnico-Economica pentru achizitia “Retehnologizare CHE Stejaru. Retehnologizare HA1÷HA4 si instalatii centrala”, atasata.
Interne Kennung: 13267213/2024/189
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45315200 Turbinenarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectivele generale urmarite in raport cu acesta achizitie sunt finalizarea lucrarilor de retehnologizare a hidroagregatelor de tip I (HA1÷HA4) din centrala si a instalatiilor generale ale centralei, realizarea receptiei PIF, amortizarea fondurilor investite si securizarea instalatiilor din CHE Stejaru. Cerintele tehnice sunt detaliate in Documentatia Tehnico-Economica pentru achizitia “Retehnologizare CHE Stejaru. Retehnologizare HA1÷HA4 si instalatii centrala”, atasata. Numarul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 18 zile. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 13-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Se va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici, in termenul limita enuntat anterior.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31100000 Elektrische Motoren, Generatoren und Transformatoren, 31200000 Elektrizitätsverteilungs- und -schalteinrichtungen, 42112200 Wasserturbinen, 45255400 Fertigungsarbeiten