637164-2026 - Auftragsänderung
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Executia lucrarilor - Creșterea eficienței energetice: LOT 1-Liceul Sanitar Vasile Voiculescu, Calea Mareșal A. Averescu nr. 53, LOT 2-Sc. Gim. Dimitrie Cantemir, str. Sextil Pușcariu, nr. 2A, LOT 3-Sc. Gim. Dimitrie Cantemir, str. Dimitrie Cantemir, nr. 32, LOT 4-Grădinița nr. 55 și Creșa nr. 5- Voinicel, str. Hațegului nr. 32, LOT 5- Grădinița nr. 52 și Creșa nr. 3-Tărâmul Fermecat.
Beschreibung: Necesitatea investițiilor de modernizare și de creștere a eficienței energetice este fundamentată pe considerente de reducere a costurilor legate de utilități, creșterea funcționalității și confortului în clădiri, prin atingerea unui nivel de performanță energetică a clădirilor înspre conceptul de clădiri cu înaltă performanță energetică (sau noțiunea – clădiri cu consum energetic aproape egal cu zero), precum și respectarea legislației, normelor și normativelor în vigoare. Principalul rezultat preconizat ca urmare a promovării investițiilor în clădirile publice îl constituie creșterea confortului (prin calitatea aerului interior, încălzire adaptată în sezonul rece, aer condiționat în sezonul cald, iluminat interior conform standardelor) și reducerea consumului de energie primară. Termenul pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Solicitarile de clarificari vor fi transmise in format editabil.
Interne Kennung: 4230487/2024/158
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45321000 Wärmedämmarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOT 1- “Creșterea eficienței energetice a Liceului Sanitar Vasile Voiculescu, Calea Mareșal Alexandru Averescu nr. 53 din municipiul Oradea, județul Bihor”;
Beschreibung: LOT 1- “Creșterea eficienței energetice a Liceului Sanitar Vasile Voiculescu, Calea Mareșal Alexandru Averescu nr. 53 din municipiul Oradea, județul Bihor” Obiectivul general al proiectului vizează cresterea eficienței energetice, la Liceul Sanitar Vasile Voiculescu, în vederea creșterii confortului (prin calitatea aerului interior, încălzire adaptată în sezonul rece, aer condiționat în sezonul cald, iluminat interior conform standardelor) și reducerea consumului de energie primară.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten
Los: LOT-0002
Titel: LOT 2- “Creșterea eficienței energetice a Școlii Gimnaziale Dimitrie Cantemir, str. Sextil Pușcariu, nr. 2A, Oradea”
Beschreibung: LOT 2- “Creșterea eficienței energetice a Școlii Gimnaziale Dimitrie Cantemir, str. Sextil Pușcariu, nr. 2A, Oradea” Obiectivul general al proiectului vizează cresterea eficienței energetice, la Școala Gimnazială Dimitrie Cantemir, str. Sextil Pușcariu, nr. 2A, în vederea creșterii confortului (prin calitatea aerului interior, încălzire adaptată în sezonul rece, aer condiționat în sezonul cald, iluminat interior conform standardelor) și reducerea consumului de energie primară.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: LOT 3- “Creșterea eficienței energetice a Școlii Gimnaziale Dimitrie Cantemir, str. Dimitrie Cantemir, nr. 32, Oradea”
Beschreibung: LOT 3- “Creșterea eficienței energetice a Școlii Gimnaziale Dimitrie Cantemir, str. Dimitrie Cantemir, nr. 32, Oradea” Obiectivul general al proiectului vizează cresterea eficienței energetice, la Școlii Gimnaziale Dimitrie Cantemir, str. Dimitrie Cantemir, nr. 32, în vederea creșterii confortului (prin calitatea aerului interior, încălzire adaptată în sezonul rece, aer condiționat în sezonul cald, iluminat interior conform standardelor) și reducerea consumului de energie primară.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: LOT 4- “Creșterea eficienței energetice la Grădinița nr. 55 și Creșa nr. 5- Voinicel, situate în municipiul Oradea, str. Hațegului nr. 32”
Beschreibung: LOT 4- “Creșterea eficienței energetice la Grădinița nr. 55 și Creșa nr. 5- Voinicel, situate în municipiul Oradea, str. Hațegului nr. 32” Obiectivul general al proiectului vizează cresterea eficienței energetice, la Grădinița nr. 55 și Creșa nr. 5- Voinicel, în vederea creșterii confortului (prin calitatea aerului interior, încălzire adaptată în sezonul rece, aer condiționat în sezonul cald, iluminat interior conform standardelor) și reducerea consumului de energie primară.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: LOT 5- “Creșterea eficienței energetice la Grădinița nr. 52 și Creșa nr. 3 - Tărâmul Fermecat, situate în municipiul Oradea, str. Călugăreni nr. 8/A”
Beschreibung: LOT 5- “Creșterea eficienței energetice la Grădinița nr. 52 și Creșa nr. 3 - Tărâmul Fermecat, situate în municipiul Oradea, str. Călugăreni nr. 8/A” Obiectivul general al proiectului vizează cresterea eficienței energetice, la Grădinița nr. 52 și Creșa nr. 3 - Tărâmul Fermecat, în vederea creșterii confortului (prin calitatea aerului interior, încălzire adaptată în sezonul rece, aer condiționat în sezonul cald, iluminat interior conform standardelor) și reducerea consumului de energie primară.
Interne Kennung: 5