See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru pentru achiziționarea de tonere și cartușe de toner pentru echipamentele din PÎCCJ
Beschreibung: Obiectul contractului este dat de necesitatea achiziţionării de tonere și cartuse de toner pentru fotocopiatoarele şi imprimantele din PICCJ. Achiziționarea de tonere și cartușe de toner pentru fotocopiatoarele şi imprimantele din cadrul PÎCCJ pentru o perioada de 24 de luni Procedura de atribuire se va finaliza prin încheierea unui acord-cadru cu maxim 3 operatori economici, atribuirea contractelor subsecvente urmând a se realiza prin reluarea competiției între operatorii economici semnatari ai acordului-cadru. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 21 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub ).
Interne Kennung: 23458/E/2025/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30125120 Toner für Fotokopierer
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul contractului este dat de necesitatea achiziţionării de tonere și cartuse de toner pentru fotocopiatoarele şi imprimantele din PICCJ. Achiziționarea de tonere și cartușe de toner pentru fotocopiatoarele şi imprimantele din cadrul PÎCCJ pentru o perioada de 24 de luni Procedura de atribuire se va finaliza prin încheierea unui acord-cadru cu maxim 3 operatori economici, atribuirea contractelor subsecvente urmând a se realiza prin reluarea competiției între operatorii economici semnatari ai acordului-cadru. Cantitățile maxime și minime pentru fiecare tip de produs Cantitățile minime și maxime de consumabile estimate pentru acordul cadru sunt: Minim 1821 buc. Maxim 3520 buc. Cantitățile minime și maxime de consumabile ce vor face obiectul unui contract subsecvent sunt: Minim 30 buc. Maxim 500 buc. Valoarea estimată a acordului-cadru: • Valoarea minimă estimată a Acordului-cadru: 1384672,50 lei fără TVA, respectiv 1675453,72 lei cu TVA • Valoarea maximă estimată a Acordului-cadru: 2.769.345 lei fără TVA, respectiv 3.350.907,45 lei cu TVA. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent ce se anticipează a fi atribuit pe durata acordului-cadru este 1350.000 LEI fără TVA, respectiv 1.633.500 cu TVA Valoarea estimată a celui mai mic contract subsecvent ce se anticipează a fi atribuit pe durata acordului-cadru este 15.000 lei fără TVA fără TVA, respectiv 18.150 lei cu TVA. Se preconizează că pe durata acordului-cadru se vor încheia aproximativ 8 contracte subsecvente, durata estimativă a contractului subsecvent: maxim 12 luni.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30125100 Tonerpatronen, 30125110 Toner für Laserdrucker/Fax-Geräte