637222-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Medizinische Verbrauchsartikel – Acord cadru de furnizare materiale sanitare
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru de furnizare materiale sanitare
Beschreibung: Furnizare materiale sanitare Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor:18 Termenul de raspuns al autoritatii contractante la solicitarile de clarificari adresate de catre operatorii economici este in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta,daca va fi selectata pentru realizarea contractului ex-ante,conform OUG nr.98/2017 cu modificarile si completarile ulterioare,va pune la dispozitia persoanelor imputernicite de ANAP,prin decizia de verificare,raspunsurile consolidate la solicitarile de clarificari,inainte de a le incarca si publica in Sistemul Electronic de Achizitii Publice,cu cel putin 4 zile anterior termenului de raspuns stabilit in anuntul de participare,conform prevederilor art.8 din Anexa nr.1 la HG nr.419/2018
Interne Kennung: 4663448_2026_PAAPD1638245
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Set consumabile pentru aspiratia secretiilor bronsice si a fluidelor medicale 1L,2l,3l
Beschreibung: Set consumabile pentru aspiratia secretiilor bronsice si a fluidelor medicale 1L,2l,3l Cantitatile minime si maxime/acord cadru si pentru contractele subsecvente se regasesc in cadrul Anexei la Caietul de Sarcini.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Expandere mamare cu valva de umplere la distanta
Beschreibung: Expandere mamare cu valva de umplere la distanta Cantitatile minime si maxime/acord cadru si pentru contractele subsecvente se regasesc in cadrul Anexei la Caietul de Sarcini.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Implanturi mamare anatomice cu suprafata microtexturata
Beschreibung: Implanturi mamare anatomice cu suprafata microtexturata Cantitatile minime si maxime/acord cadru si pentru contractele subsecvente se regasesc in cadrul Anexei la Caietul de Sarcini.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Implanturi mamare anatomice cu suprafata din spuma de micropoliuretan
Beschreibung: Implanturi mamare anatomice cu suprafata din spuma de micropoliuretan Cantitatile minime si maxime/acord cadru si pentru contractele subsecvente se regasesc in cadrul Anexei la Caietul de Sarcini.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Placa neutrala splitata de unica folosinta pentru electrocauter
Beschreibung: Placa neutrala splitata de unica folosinta pentru electrocauter Cantitatile minime si maxime/acord cadru si pentru contractele subsecvente se regasesc in cadrul Anexei la Caietul de Sarcini.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Tifon medical dimensiune 90cm latime
Beschreibung: Tifon medical dimensiune 90cm latime Cantitatile minime si maxime/acord cadru si pentru contractele subsecvente se regasesc in cadrul Anexei la Caietul de Sarcini.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Hartie ECG termica Z-fold 210mm*140mm*20m(Z-fold)compatibila ECONET CARDIO M-PRO
Beschreibung: Hartie ECG termica Z-fold 210mm*140mm*20m(Z-fold)compatibila ECONET CARDIO M-PRO Cantitatile minime si maxime/acord cadru si pentru contractele subsecvente se regasesc in cadrul Anexei la Caietul de Sarcini.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Masca chirurgicala ,3 pliuri,cu elastic, nesterila
Beschreibung: Masca chirurgicala ,3 pliuri,cu elastic, nesterila Cantitatile minime si maxime/acord cadru si pentru contractele subsecvente se regasesc in cadrul Anexei la Caietul de Sarcini.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Boneta tip cagula
Beschreibung: Boneta tip cagula Cantitatile minime si maxime/acord cadru si pentru contractele subsecvente se regasesc in cadrul Anexei la Caietul de Sarcini.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Boneta chirurgicala pentru par lung
Beschreibung: Boneta chirurgicala pentru par lung Cantitatile minime si maxime/acord cadru si pentru contractele subsecvente se regasesc in cadrul Anexei la Caietul de Sarcini.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Masca chirurgicala anti stropire cu vizor
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime/acord cadru si pentru contractele subsecvente se regasesc in cadrul Anexei la Caietul de Sarcini.
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Masca chirurgicala cu snur
Beschreibung: Masca chirurgicala cu snur Cantitatile minime si maxime/acord cadru si pentru contractele subsecvente se regasesc in cadrul Anexei la Caietul de Sarcini.
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Kit seringa compatibila cu injectomatul ,tip SALIENT Dual/Single CT ,in amabalaj sterilizat la etilen oxid
Beschreibung: Kit seringa compatibila cu injectomatul ,tip SALIENT Dual/Single CT ,in amabalaj sterilizat la etilen oxid Cantitatile minime si maxime/acord cadru si pentru contractele subsecvente se regasesc in cadrul Anexei la Caietul de Sarcini.
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Kit tub conector pacient de joasa presiune spiralat in T cu supapa (valva)in ambalaj steril
Beschreibung: Kit tub conector pacient de joasa presiune spiralat in T cu supapa (valva)in ambalaj steril Cantitatile minime si maxime/acord cadru si pentru contractele subsecvente se regasesc in cadrul Anexei la Caietul de Sarcini.
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Spike
Beschreibung: Spike Cantitatile minime si maxime/acord cadru si pentru contractele subsecvente se regasesc in cadrul Anexei la Caietul de Sarcini.
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Kit seringi compatibile cu injectomatul compatibil IRM tip Spectris Solaris EP,in ambalaj steril
Beschreibung: Kit seringi compatibile cu injectomatul compatibil IRM tip Spectris Solaris EP,in ambalaj steril Cantitatile minime si maxime/acord cadru si pentru contractele subsecvente se regasesc in cadrul Anexei la Caietul de Sarcini.
Interne Kennung: 16
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 4663448_2026_PAAPD1638245
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33140000 Medical consumables
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: Boneta tip cagula
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: Masca chirurgicala cu snur
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: Spike
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Internal identifier: 16