See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Kańczuga w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach ( Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Kańczuga w roku 2026. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 02.01.2026 r. – 31.12.2026 r.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 1 - Wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej w Leśnictwie Lipnik
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. z 2025 r. poz. 567 - „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Kańczuga w roku 2026.
Interne Kennung: Pakiet 1 - Wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej w Leśnictwie Lipnik
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu). Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 3 - Wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej w Leśnictwie Tarnawka
Interne Kennung: Pakiet 3 - Wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej w Leśnictwie Tarnawka
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 4 - Wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej w Leśnictwie Hadle
Interne Kennung: Pakiet 4 - Wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej w Leśnictwie Hadle
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet 5 - Wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej w Leśnictwie Rączyna
Interne Kennung: Pakiet 5 - Wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej w Leśnictwie Rączyna
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet 6 - Wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej w Leśnictwie Szklary
Interne Kennung: Pakiet 6 - Wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej w Leśnictwie Szklary
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet 7 - Wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej w Leśnictwie Roźwienica
Interne Kennung: Pakiet 7 - Wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej w Leśnictwie Roźwienica
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet 9 - Wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej w Leśnictwie Węgierka
Interne Kennung: Pakiet 9 - Wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej w Leśnictwie Węgierka
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet 11 - Wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej w Leśnictwie Borowiec
Interne Kennung: Pakiet 11 - Wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej w Leśnictwie Borowiec
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet 12 - Wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej w Leśnictwie Kramarzówka
Interne Kennung: Pakiet 12 - Wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej w Leśnictwie Kramarzówka
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet 13 - Wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej w Leśnictwie Śliwnica
Interne Kennung: Pakiet 13 - Wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej w Leśnictwie Śliwnica