637274-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Biała
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Biała
Beschreibung4.1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych z terenu gminy Biała oraz wyposażenie nieruchomości w pojemniki lub worki na odpady wg uzgodnienia z Zamawiającym. Zakres zamówienia dotyczy posesji zamieszkałych oraz nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe i innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe. 4.2. W RAMACH ZAMÓWIENIA WYKONAWCA ZOBOWIĄZANY JEST ODBIERAĆ I ZAGOSPODAROWAĆ NASTĘPUJĄCE FRAKCJE ODPADÓW: 1) papier; 2) metale; 3) tworzywa sztuczne; 4) szkło; 5) odpady opakowaniowe wielomateriałowe; 6) bioodpady; 7) przeterminowane leki i chemikalia; 8) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych, powstałe w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki; 9) zużyte baterie i akumulatory; 10) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; 11) meble i inne odpady wielkogabarytowe; 12) zużyte opony do 1250 mm; 13) odpady budowlane i rozbiórkowe z gospodarstw domowych 14) odpady tekstyliów i odzieży; 15) popiół z palenisk domowych; 16) odpady zmieszane. Odpady będą odbierane z podziałem na frakcje: a) odpady zmieszane b) odpady zbierane selektywnie, z podziałem na: – „Papier”, – „Szkło” – „Metale i tworzywa sztuczne” – „BIO” – biodegradowalne. Wykonawca zobowiązany jest również do odbioru i zagospodarowania odpadów zgromadzonych w PSZOK, w miejscowości Maręże, Gmina Skomlin oraz zbiórki odpadów wielkogabarytowych. Wykonawca zobowiązuje się do zagospodarowania całej masy odebranych odpadów komunalnych zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz do prowadzenia ilościowej ewidencji zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie. 4.4. Przewidywana ilość odebranych oraz zagospodarowanych odpadów tj. ilość Mg odpadów, jaką Wykonawca zobowiązany jest odebrać w okresie realizacji zamówienia wyniesie ok. 3.750 Mg (zakres podstawowy), a ilość objęta prawem opcji: dodatkowo 500 Mg.
Interne KennungGO.271.2.8.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der Optionen4.4. Przewidywana ilość odebranych oraz zagospodarowanych odpadów tj. ilość Mg odpadów, jaką Wykonawca zobowiązany jest odebrać w okresie realizacji zamówienia wyniesie ok. 3.750 Mg (zakres podstawowy), a ilość objęta prawem opcji: dodatkowo 500 Mg. 4.5. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb – po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w ramach realizacji umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Odbiór odpadów w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie oświadczenia woli. 4.6. Stosownie do treści art. 433 pkt. 4) ustawy Pzp, Zamawiający informuje, że minimalna wartość świadczenia dla zakresu podstawowego wynosi 60% wynagrodzenia umownego brutto wskazanego w § 8 ust. 1 pkt 1) Projektu umowy.