637290-2026 - Ergebnis
Rumänien – Blumenzwiebeln – Furnizare bulbi de flori pentru intervalul 2026-2027
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare bulbi de flori pentru intervalul 2026-2027
Beschreibung: Conform caiet de sarcini si anexe nr.24111/29.06.2026 Sectia Zone Verzi din cadrul unitatii are în vedere amenajarea peisagistica a zonelor verzi prin plantarea de material dendrofloricol, dorindu-se structurarea unui sistem verde la nivel municipal. ECO URBIS CRAIOVA SRL intentioneaza sa achizitioneze produsele, in cantitati estimative, ce fac obiectul prezentei proceduri. Acordul cadru îmbrăca forma în care toate condițiile sunt stabilite, cu excepția cantităților certe de produse. Potrivit art.20 alin.8 lit f din HG nr.395/2016, privind documentatia de atribuire, in cazul acordului-cadru, anunţul de participare contine inclusiv un set minim de informaţii specifice referitoare la estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru, precum şi ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru; Modificarea Acordului-cadru/contractului de achiziţie publică, în cursul perioadei sale de valabilitate, se face in conditiile prevazute la art.221 din Legea nr. 98/2016, cu modificările şi completările ulterioare Modificarea Acordului-cadru/ contractului de achiziţie publică in cursul perioadei sale de valabilitate, altfel decât în cazurile și condițiile prevăzute la art.221 din Legea nr.98/2016, cu modificările şi completările ulterioare, se realizează prin organizarea unei noi proceduri de atribuire, în conformitate cu dispoziţiile legii. Termene pentru depunerea/ raspunsul la solicitarile de clarificari/informatii suplimentare: A. In conformitate cu prevederile art.160 alin.(1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. B. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, autoritatea contractanta va transmite raspunsul consolidat formulat la solicitările de clarificari/informatii suplimentare în a 11–a zi înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor, în măsura în care sunt transmise în termenul precizat.
Interne Kennung: 7403230_2026_PAAPD_1628472
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 03451200 Blumenzwiebeln
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Conform caiet de sarcini nr.24111/29.06.2026
Interne Kennung: 1