See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: SZP/243-170/2026 Sukcesywne dostawy profesjonalnych środków czystości dla Politechniki Wrocławskiej
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są: Sukcesywne dostawa profesjonalnych środków czystości dla Politechniki Wrocławskiej 2. Kod CPV: 39830000-9 środki czyszczące. 3. Miejsce dostawy: Wykonawca dostarczać będzie środki czystości bezpośrednio do wskazanych w zamówieniu jednostek/komórek organizacyjnych Zamawiającego i miejsc dostawy, znajdujących się na terenie miast Wrocławia, Legnicy, Jeleniej Góry i Wałbrzycha, z podziałem zgodnym z harmonogramem dostaw. Adresy jednostek zawiera Załącznik nr 3a do SWZ – Wykaz adresów miejsc dostaw 4. Dostawa przedmiotu umowy będzie realizowana według bieżących potrzeb Zamawiającego w częściach, na podstawie pisemnych zamówień cząstkowych określających asortyment i wielkość, zgodnie z §4 wzoru umowy i OPZ. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 3 do SWZ - OPZ. Podane w opz ilości są szacunkowe i mogą ulec zmianie w zależności od potrzeb z zastrzeżeniem, że łączna wartość zamawianych towarów nie przekroczy kwoty umowy. W przypadku zmniejszenia zakresu zamówienia w trakcie wykonywania umowy, Zamawiający zobowiązuje się do wykorzystania min. 50% wartości przedmiotu zamówienia zawartego w OPZ. 6. Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy, stanowiącym Załącznik nr 2 SWZ. 7. Termin realizacji dostawy: 12 miesięcy. 8. Zgodnie z art. 257 uPzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 9. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 uPzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 10. Wykonawca jest związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do dnia 04.10.2026 (90 dni). 11. Oferta musi składać się z następujących dokumentów: 1) formularza ofertowego Wykonawcy – stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ (interaktywny formularz dostępny na Platformie e-Zamówienia, wskazującego w szczególności cenę ofertową za całość przedmiotu zamówienia) 2) oświadczenia, o którym mowa w rozdz. VII pkt 1 SWZ - JEDZ - interaktywny formularz dostępny na Platformie e-Zamówienia 3) oświadczenia, o którym mowa w rozdz. VII pkt 1a SWZ - Oświadczenia zał. nr 5a i 5b do SWZ; 4) (jeżeli dotyczy) wykazania zastrzeżenia informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa zgodnie rozdz. X pkt 6; 5) dokumentu/-ów, z których wynika prawo do podpisania Oferty tj. w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, Zamawiający żąda od wykonawcy odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru; 6) (jeżeli dotyczy) Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie - zgodnie z art. 117 ust. 4 uPzp; 7) Załącznik nr 3 do SWZ - opis oferowanego przedmiotu zamówienia (OPZ) - kalkulacja cenowa 8) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale VI SWZ oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu. Zamawiający stawia warunek zdolności technicznej lub zawodowej. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że zrealizował należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, dostarczył co najmniej 1 sukcesywną dostawę środków czystości o wartości min. 600 000,00 PLN brutto – realizowaną w ciągu kolejnych 12 miesięcy w ramach jednej umowy. Dla ww. wartości wykazanych przez Wykonawcę w walucie innej niż PLN, Zamawiający przyjmie przelicznik według średniego kursu Narodowego Banku Polskiego dla danej waluty z dnia wszczęcia niniejszego postępowania (tj. z dnia opublikowania ogłoszenia o zamówieniu w DUUE). Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków podmiotowych wskazanych w SWZ rozdz.VII.
Vorherige Bekanntmachung: 411315-2026
Interne Kennung: SZP/243-170/2026 Sukcesywne dostawy profesjonalnych środków czystości dla Politechniki Wrocławskiej
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39830000 Reinigungsmittel
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: SZP/243-170/2026 Sukcesywne dostawy profesjonalnych środków czystości dla Politechniki Wrocławskiej 1. Przedmiotem zamówienia są: Sukcesywne dostawa profesjonalnych środków czystości dla Politechniki Wrocławskiej 2. Kod CPV: 39830000-9 środki czyszczące. 3. Miejsce dostawy: Wykonawca dostarczać będzie środki czystości bezpośrednio do wskazanych w zamówieniu jednostek/komórek organizacyjnych Zamawiającego i miejsc dostawy, znajdujących się na terenie miast Wrocławia, Legnicy, Jeleniej Góry i Wałbrzycha, z podziałem zgodnym z harmonogramem dostaw. Adresy jednostek zawiera Załącznik nr 3a do SWZ – Wykaz adresów miejsc dostaw 4. Dostawa przedmiotu umowy będzie realizowana według bieżących potrzeb Zamawiającego w częściach, na podstawie pisemnych zamówień cząstkowych określających asortyment i wielkość, zgodnie z §4 wzoru umowy i OPZ. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 3 do SWZ - OPZ. Podane w opz ilości są szacunkowe i mogą ulec zmianie w zależności od potrzeb z zastrzeżeniem, że łączna wartość zamawianych towarów nie przekroczy kwoty umowy. W przypadku zmniejszenia zakresu zamówienia w trakcie wykonywania umowy, Zamawiający zobowiązuje się do wykorzystania min. 50% wartości przedmiotu zamówienia zawartego w OPZ. 6. Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy, stanowiącym Załącznik nr 2 SWZ.
Interne Kennung: LotA
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W ramach niniejszego postępowania Zgodnie z art. 441 uPzp Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na zwiększeniu ilości zamawianych środków czystości o 20% wartości umowy. Prawo opcji polega na dostawie środków czystości w ramach częściowych zamówień w okresie realizacji umowy 12 miesięcy jak i do trzech miesięcy od zakończenia umowy. Wynagrodzenie opcjonalne będzie zależeć faktycznie od zakupionych ilości sztuk środków czystości w cenie jednostkowej oferowanej przez Wykonawcę w ofercie. Warunkiem skorzystania z prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli o skorzystaniu z prawa opcji – każdorazowo w formie pisemnej. Szczegóły dotyczące prawa opcji znajdują się we wzorze umowy § 2 ust. 4 Załącznik nr 2 do SWZ.