637322-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Flussregulierungs- und Hochwasserschutzarbeiten – Executarea lucrărilor (C+M) pentru realizarea obiectivului de investiții „REGULARIZARE RÂU RUȘOR, COMUNA PUI, JUDEȚUL HUNEDOARA” – OBIECTUL 1 AMENAJARE RÂU RUȘOR ÎN LOCALITATEA RUȘOR
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Executarea lucrărilor (C+M) pentru realizarea obiectivului de investiții „REGULARIZARE RÂU RUȘOR, COMUNA PUI, JUDEȚUL HUNEDOARA” – OBIECTUL 1 AMENAJARE RÂU RUȘOR ÎN LOCALITATEA RUȘOR
Beschreibung: Execuție lucrări de C+M pentru realizarea obiectivului de investitii : „REGULARIZARE RÂU RUȘOR, COMUNA PUI, JUDEȚUL HUNEDOARA” – OBIECTUL 1 AMENAJARE RÂU RUȘOR ÎN LOCALITATEA RUȘOR Valoarea estimata pentru atribuirea contractului de execuție lucrări de C+M este de 23 535 177 lei fara TVA. Durata de executie a lucrarilor aferente realizarii investiției este de 24 de luni. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita pentru depunerea ofertelor
Interne Kennung: 651/0805.2026 Reg. Rusor- Pui - Hunedoara
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45246000 Flussregulierungs- und Hochwasserschutzarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Executarea lucrărilor ( C+M) pentru realizarea obiectivului de investitii: REGULARIZARE RÂU RUȘOR, COMUNA PUI, JUDEȚUL HUNEDOARA – OBIECTUL 1 AMENAJARE RÂU RUȘOR ÎN LOCALITATEA RUȘOR Locul principal de executare: Lucrările hidrotehnice proiectate sunt propuse pe cursul de apă Rușor (cod cadastral IV-1.117.9), afluent de stânga al râului Strei (cod cadastral IV-1.117), în bazinul hidrografic Mureș. Din punct de vedere administrativ, investiția este amplasată în unitatea administrativ teritorială Pui – localitățile Rușor și Șerel, județul Hunedoara. Valoarea estimata pentru atribuirea contractului de execuție lucrări de C+M este de 23 535 177 lei fara TVA. Durata de executie a lucrarilor aferente realizarii investiției este de 24 luni
Interne Kennung: 1
637322-2026 - Competition
Romania – River regulation and flood control works – Executarea lucrărilor (C+M) pentru realizarea obiectivului de investiții „REGULARIZARE RÂU RUȘOR, COMUNA PUI, JUDEȚUL HUNEDOARA” – OBIECTUL 1 AMENAJARE RÂU RUȘOR ÎN LOCALITATEA RUȘOR
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Works
2. Procedure
Procedure
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45246000 River regulation and flood control works
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Internal identifier: 1