2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kemikaliehanteringssystem
Beschreibung: Upphandlingen avser införande och drift av ett molnbaserat kemikaliehanteringssystem anpassat för verksamheter med omfattande hantering av kemiska produkter. Systemet ska omfatta funktioner för registrering, inventering, riskbedömning av kemikalier samt hantering av säkerhetsdatablad och lagkrav.
Interne Kennung: 26/3
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0000