637344-2026 - Ergebnis
Rumänien – Steinschlag – Acord cadru furnizare piatra sparta de cariera cu transport inclus 2025-DSBC
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru furnizare piatra sparta de cariera cu transport inclus 2025-DSBC
Beschreibung: Furnizare piatra sparta de cariera (roci magmatice) cu transport inclus conform solicitarilor din caietul de sarcini. Autoritatea Contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari, astfel: operatorii economici vor putea solicita clarificari privind documentatia de atribuire, in termen de 18 de zile inainte de termenul limita pentru depunerea ofertelor, iar autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificari in a 11–a zi inaintea termenului limita pentru depunerea ofertelor.NOTA: Autoritatea contractanta nu este obligata sa raspunda solicitarilor de clarificari/ informatii suplimentare care nu au fost adresate in termenul stabilit la Sectiunea I.3 din Fisa de date a achizitiei. Piatra sparta de cariera se obtine prin sortarea fractiunilor rezultate din sfaramarea artificiala a rocilor din zacaminte masive de roci magmatice. Piatra sparta de cariera achizitionata de beneficiar va fi de categoria A, sort continuu 0–63 mm. Piatra sparta de cariera trebuie produsa fara a amesteca materialele(rocile) din surse geologice(zacaminte) diferite. Cantitatile pentru un contract subsecvent vor fi cuprinse intre 300 Tone si 15000 Tone . La sectiunea II.1.4 din Fisa de date se adauga cantitatile minime si maxime aferente acordului cadru de furnizare piatra sparta de cariera cu transport inclus dupa cum urmeaza: - Cantitate minima A.C.- 8000 Tone; -Cantitate maxima A.C. To- 109000 Tone
Interne Kennung: 1121528102024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 14212310 Steinschlag
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Se urmărește achiziția de piatra sparta de cariera care va fi utilizata în activitățile de reparatie si intretinere a drumurilor forestiere din administrarea DS. Bacau.
Interne Kennung: 1